csütörtök, május 16, 2024
HomeMotorsportsMotoGP kvalifikáció Buriram: Martin pole, Bagnaia hatodik a rajtrácson

MotoGP kvalifikáció Buriram: Martin pole, Bagnaia hatodik a rajtrácson

Jorge Martin pályarekorddal szerezte meg a pole-t a MotoGP kvalifikációján – Luca Marini és Aleix Espargaro az első sorban – Francesco Bagnaia csak a hatodik a rajtrácson

Sorozatos pole pozíciót szerzett Jorge Martin Buriramban: a Pramac Ducati versenyzője 1’29.287-es új pályarekorddal utasította maga mögé a konkurenciát a Thai Nagydíj kvalifikációján. Luca Marini (VR46-Ducati) meglepetésre a második helyen végzett. Aleix Espargaro (Aprilia) lett a harmadik.

„Nem számítottam arra, hogy 1’29.2-t fogok menni” – vallotta be a pole-ból induló Martin. „Ez egy igazán jó kör.” Ezzel 0,138 másodperccel távolodott el Marinitől. Aleix Espargaro 0,174 másodperccel maradt le. Mindketten a régi pályarekord (1:29.671 perc) alatt maradtak a Chang International Circuiton.

Martin magabiztosan várja a sprintet és a vasárnapi főfutamot: „Az általános érzés a használt gumikkal nagyszerű volt. Erősnek érzem magam – holnapra és a mai napra is. Úgy gondolom, mindkét versenyen jól teljesíthetünk.”

Mindkét Marquez testvér túljutott a Q1-en

A Q1-ben Marc Marquez (Honda), Jack Miller (KTM) és a két Gresini-Ducati versenyző küzdött először a továbbjutásért. Alex Marquez adta meg a korai tempót, és az első futam után testvérével, Marc-kal alkotta az élmezőny duóját.

Az utolsó futam várakozással indult. Egyik versenyző sem akart húzóember lenni. Az egyik, aki egyedül próbálkozott, Raul Fernandez volt. Az RNF Aprilia versenyzője feljött a második helyre, de aztán a záró szakaszon megelőzték.

Marquez és Fabio Di Giannantonio is megelőzte még őt. Marc Marquez kihasználta Miller szélárnyékát, és végül a második helyen végzett testvére, Alex mögött, aki az ülés legjobb idejét autózta. Di Giannantonio mindössze két századmásodperccel maradt le a Q2-ről

Most több versenyző is megdöntötte a régi pályarekordot

A legjobb 12 között Martin már korán a favorit pozícióba helyezte magát. A Pramac versenyzője már a második repülő körén új pályarekorddal jelentkezett. Első üldözője az első futam után: Marco Bezzecchi. Bagnaia ekkor még csak hatodik volt.

A két Marquez testvér először kivárt, mivel a Q1 után kevesebb friss gumi állt rendelkezésükre, mint a konkurenciának, és csak a második futamon támadtak. Közben Marc Marquez ismét gyors hátsó kereket keresett Bagnaia-val.

A pole pozícióért folytatott harcban az utolsó fázisban vált igazán szorossá a helyzet. Bezzecchi megdöntötte Martin új pályarekordját, de Martin vissza tudott zárkózni és visszavette a vezetést. Marini és Aleix Espargaro is megelőzte Bezzecchit.

Bagnaia csak második lett a késői hiba után

Bagnaia az utolsó kör elején fékezett, és a hatodik helyen ragadt Brad Binder (KTM) mögött. Alex és Marc Marquez a hetedik, illetve nyolcadik helyen végzett a kvalifikáción. A harmadik soron Maverick Vinalesszel (Aprilia) osztoznak.

Fabio Quartararo (Yamaha) alig tudta kihasználni a Q2-es közvetlen bejutását, és be kellett érnie a tizedik rajthellyel. Johann Zarco (Pramac-Ducati) és Augusto Fernandez (Tech-3-GasGas) a tizenegyedik, illetve tizenkettedik helyen végzett.

Di Giannantonio vezeti a rajtrács ötödik sorát Raul Fernandez és Miller előtt. Takaaki Nakagami (LCR-Honda), Pol Espargaro (Tech-3-GasGas) és Franco Morbidelli (Yamaha) követi a hatodik sorban. Joan Mir (Honda), Miguel Oliveira (RNF-Aprilia) és Enea Bastianini (Ducati) zárja a rajtrácsot az utolsó helyeken.