kedd, május 14, 2024
HomeMotorsportsMotoGP FT1 Silverstone-ban: Négy Ducatis az élen, a Honda lemaradva

MotoGP FT1 Silverstone-ban: Négy Ducatis az élen, a Honda lemaradva

Marco Bezzecchi vezeti a MotoGP első edzését Silverstone-ban három Ducati kollégája előtt – Francesco Bagnaia 14. – Nincs Honda a top 10-ben

Marco Bezzecchi a legjobb idővel kezdte a silverstone-i MotoGP-hétvégét. A VR46 versenyzője 2:00.295 perc alatt körözött a pályán a felhős és hűvös időben, és ezzel a csapattárs Luca Marini és a Pramac duó Jorge Martin és Johann Zarco alkotta Ducati kvartett élére állt.

Egy új szabály értelmében a MotoGP versenyhétvégéjének első edzése már nem számít az osztályozásnál, amely végül eldönti, hogy ki jut egyenesen a Q2-be, és kinek kell a Q1-ben rajthoz állnia. Ezért hívják újra első szabadedzésnek.

A versenyzők számára öt hét után ez volt az első kontaktus a MotoGP-motorokkal. A mezőny számos sérült versenyzője számára az utolsó kör még régebbi volt. A legfontosabb tehát az volt, hogy újra kialakítsák a motorhoz való érzést, és megismerkedjenek a pályával.

A legnagyobb kényszerszünet Pol Espargaro mögött volt, akinek hosszú rehabilitáción kellett átesnie a Portimaóban történt súlyos bukása miatt. A spanyol most újra a Tech 3 GasGas csapatnál van. A Honda versenyzői, Marc Marquez és Joan Mir szintén sérüléssel járó visszatérésüket ünneplik Silverstone-ban.

Márkatársa, Alex Rins újabb pihenőre kényszerül sípcsonttörése miatt, őt Iker Lecuona helyettesíti majd az LCR-nél ezen a MotoGP-hétvégén.

Technikai újításokat láthattunk néhány csapatnál. Takaaki Nakagami új aerodinamikai csomagot szerelt az LCR egyik Hondájára, amely a Ducati és a KTM megoldásait idézi. A Yamaha szintén egy új burkolatot mutatott be. Az Aprilia egy új lengőkart használt a nagyobb stabilitás érdekében.

W

J

Az osztályozóban Bezzecchi az ülés nagy részében meghatározta a tempót. Az edzés felénél a jelenlegi világbajnoki bronzérmes 2’00.885-ös idővel vezette a mezőnyt az Aprilia versenyzője, Aleix Espargaro és VR46-os csapattársa, Marini előtt.

Bár a versenyzők tartózkodtak attól, hogy friss gumikat tegyenek fel, a vége felé kicsit felgyorsult a tempó. Bezzecchi és Marini váltották egymást az élen, de végül ismét Bezzecchi állt az élre.

Marini mindössze 36 ezreddel maradt le a második helyen. Martin is csak 0,075 másodperccel maradt el a kitűzött időtől. Pramac csapattársa, Zarco a negyedik helyen zárta a Ducati felállását. Jack Miller (KTM) zárta a top 5-öt.

W

Aleix Espargaro a hatodik helyre esett vissza. Franco Morbidelli (Yamaha), aki az edzés második felében az egyetlen bukást okozta, hetedik lett. Mögöttük Raul Fernandez (RNF-Aprilia), Maverick Vinales (Aprilia) és Fabio Quartarari (Yamaha) következett, aki alig egy másodperccel maradt le.

A világbajnok Francesco Bagnaia (Ducati) a 14. helyen fejezte be az első edzést, őt Marc Marquez követte. Hondás kollégái, Nakagami, Mir és Lecuona a 18., 20. és 21. helyen végeztek. Mindannyian több mint két másodperces hátrányban voltak. Pol Espargaro a 22. és egyben utolsó volt.

Az ezt követő edzés rajtjában Enea Bastianini (Ducati) újabb bukást okozott, amikor a 12-es kanyarban kidőlt. Vinales nem is tudott elindulni, mert nem sokkal korábban leállította Apriliáját.