szerda, április 24, 2024
HomeMotorsportsMotoGP Buriram 2022 bemelegítés: Francesco Bagnaia a leggyorsabb időt autózta

MotoGP Buriram 2022 bemelegítés: Francesco Bagnaia a leggyorsabb időt autózta

A Ducati a bemelegítésen is az első négy helyen végzett – Fabio Quartararo hatodik – Marc Marquez tartalékolja erejét – Bizonytalan az időjárási helyzet

A

Ducati a bemelegítő edzésen hangsúlyozta, hogy a Thai Nagydíj favoritjai. Az első négy helyen olasz motorkerékpárokat lehetett találni. A MotoGP világbajnoki második helyezett Francesco Bagnaia 1:30,360 perces idővel érte el a leggyorsabb időt.

A pálya reggel száraz volt, de a Buriram International Circuit felett felhős volt az ég. A nap hátralévő részében nem kizárt az eső. A bemelegítő edzésen a versenyzők felkészültek a versenyre. A gumiválasztás még sokak számára nyitott volt.

Kemény gumikat nem használtak. A legtöbben a közepes első gumiabroncsot használták, de néhányan a lágyat is. Hátul szintén 50:50 volt a közepes és a lágy gumik aránya. Mindkettő lehetőség a versenyre.

A 20 perc felénél az összes versenyző, aki a lágy első gumival kezdte a bemelegítést, közepesre váltott. Mindenki ezzel futott. Néhány versenyző a második motorra való zászlóváltást is elpróbálta a boxban.

A legtöbb versenyző tizenkét kört teljesített. Két tizedmásodperccel lemaradva Bagnaia mögött Luca Marini (VR46-Ducati) végzett. Johann Zarco (Pramac) és Enea Bastianini (Gresini) volt a következő két Ducati-pilóta.

Az első Desmosedici üldözője Miguel Oliveira volt az ötödik helyen. A KTM-es versenyző már fél másodperces hátrányban volt. A világbajnok Fabio Quartararo a hatodik lett a Yamahájával. Jorge Martin hetedik lett a Pramac Ducatival (eredmény).

Az

Aprilia apró lépéseket tett a nagyobb tapadás érdekében, de Maverick Vinales továbbra is küzdött a vonalvezetéssel. Végül az Aprilia duója, Vinales és Aleix Espargaro a nyolcadik és kilencedik helyen végzett, hat tizedmásodperces hátránnyal.

A top 10-et a Suzuki éllovasa, Alex Rins zárta. A 14. helyen Marc Marquez volt a legjobb Honda-pilóta. Csak kilenc kört tett meg, és takarékoskodott az energiájával. A bemelegítés során nem történt incidens. Jack Miller (Ducati) a 3-as kanyarban egyszer a kavicságyon szántotta át magát.

A 26 körös nagydíj 10:00-kor kezdődik (rajtrács).