сряда, април 24, 2024
HomeMotorsportsЗагряваща тренировка на MotoGP в Бурирам 2022: Франческо Баня дава най-бързо време

Ducati зае първите четири места и в загрявката – Фабио Куартараро шести – Марк Маркес пести сили – Несигурна метеорологична обстановка

Ducati подчерта ролята си на фаворит за Гран при на Тайланд в загряващата тренировка. Италианските мотоциклети се намират на първите четири места. Вторият в Световния шампионат на MotoGP Франческо Баня даде най-бързото време от 1’30.360″.

Трасето беше сухо сутринта, но небето над международната писта в Бурирам беше облачно. До края на деня не е изключено да вали. По време на загряващата тренировка състезателите се подготвяха за състезанието. Изборът на гуми все още беше отворен за мнозина.

Не бяха използвани твърди гуми. Повечето от тях използваха предна гума медиум, но някои използваха и мека. В задната част на автомобила съотношението между средните и меките гуми също беше 50:50. И двете опции са за състезанието.

В средата на 20-те минути всички пилоти, които бяха започнали загряването с мека предна гума, преминаха към средна. Всички го използваха. Някои състезатели също така репетираха смяната от флаг до флаг на втория мотоциклет в бокса.

Най-много пилоти завършиха дванадесет обиколки. На две десети от секундата след Баняя остана Лука Марини (VR46-Ducati). Следващите двама пилоти на Ducati бяха Йохан Зарко (Pramac) и Енеа Бастианини (Gresini).

Първият преследвач на Desmosedici беше Мигел Оливейра на пето място. Състезателят на KTM вече изоставаше с половин секунда. Световният шампион Фабио Куартараро се класира шести с Yamaha. Хорхе Мартин постави своето Pramac Ducati на седмо място (резултат).

Aprilia направи малки стъпки в търсенето на повече сцепление, но Маверик Винялес продължаваше да се бори да държи линиите. В крайна сметка дуото на Aprilia – Винялес и Алейш Еспаргаро – завърши на осмо и девето място с изоставане от шест десети от секундата.

Топ 10 допълни лидерът на Suzuki Алекс Ринс. На 14-о място Марк Маркес бе най-добрият пилот на Honda. Той направи само девет обиколки и пестеше енергията си. По време на загрявката нямаше инциденти. Джак Милър (Ducati) премина през чакъла веднъж в завой 3.

Гран при с 26 обиколки ще започне в 10:00 ч. централноевропейско време (решетка).