péntek, május 10, 2024
HomeMotorsportsMoto3 teszt Portimaóban: a vb-helyettes Dennis Foggia a leggyorsabb

Moto3 teszt Portimaóban: a vb-helyettes Dennis Foggia a leggyorsabb

Három napja tesztel a Moto3-as géposztály Portimaóban – 18 versenyző áll a második helyen a teszt végén – a visszatérő Ana Carrasco az utolsó helyen

A Moto3 osztályban hivatalos téli tesztet tartottak. Erre szombattól hétfőig került sor a portugáliai Portimao versenypályán. Ezen a három napon optimális időjárási körülmények voltak, és a csapatok nyugodtan készülhettek.

Egyes versenycsapatok már korábban privát teszteket végeztek a spanyolországi Jerez de la Fronterában. Minden versenyző részt vett a hivatalos portimaói teszteken. A pályát a Moto2-vel osztották meg. A két osztály felváltva használta a pályát.

A világbajnok Dennis Foggia idén is a Leopard csapat Hondáján ül. A hétvége elején az olasznak gyomorfájdalmai voltak, ezért kihagyta az első másfél napot. A végén azonban Foggia megmutatta gyorsaságát. 1:46.990 perccel megdöntötte a körrekordot.

Andrea Migno egy Honda-kettőst adott. A GasGas harmadik helyezettje Izan Guevara volt. Míg szombaton szeles volt, vasárnapra javultak a körülmények. A második napon azonban volt néhány incidens.

Deniz Öncü lezuhant a KTM-ről, ami miatt új Tech 3 csapattársa, Adrian Fernandez is elesett. Öncü-nek fájt a lába. A röntgen azonban nem mutatott ki csonttörést.

Elia Bartolini (KTM), Jaume Masia (KTM), John McPhee (Husqvarna) és Guevara is megcsúszott vasárnap. Mindegyikük sértetlen maradt. Hétfőn a csapatok többsége még az első két edzésen is motorozott, de este már alig volt valaki az úton.

A szászországi PrüstelGP csapat ebben a szezonban Xavier Artigas és Carlos Tatay vezetésével versenyez. A CFMoto színeit képviselik. Technikailag ez egy KTM. Mindkettőjüket nem lehetett megtalálni az első 10-ben a leggyorsabb köridejükkel.

A 2018-as Supersport 300-as világbajnok Ana Carrasco visszatér a nagydíjra. A spanyol 2013 és 2015 között már versenyzett a Moto3-as géposztályban. A váltás még mindig nehéz volt számára, hiszen az utolsó helyen végzett.

Németország, Ausztria és Svájc versenyzői idén nem indulnak a Moto3-ban. Az első futamra március 6-án kerül sor a katari Losail Circuit pályán,