vasárnap, május 19, 2024
HomeMotorsportsA DTM-főnök Berger F1-es párbajt nyert az ARD műsorában, és megvigasztalta a...

A DTM-főnök Berger F1-es párbajt nyert az ARD műsorában, és megvigasztalta a hétéves gyereket

Hogy a DTM-főnök Gerhard Berger a tévében bizonyította, milyen gyorsan felismeri a Forma-1-es versenypályákat, és milyen nyereményt kapott a fiatal kihívója

Szokatlan tévés szereplés a DTM-főnök Gerhard Berger számára szombat este az ARD-n: a korábbi Forma-1-es sztár a Zürich melletti hétéves Laurin kihívója volt a Kai Pflaume által vezetett „Klein gegen Groß – Das unglaubliche Duell” című családi vetélkedőben, amelyben a gyerekek hírességek ellen versenyeznek.

A cél: a Forma-1-es versenypályák felismerése az elrendezésük alapján. És hogy az időért is megtegye. Max Verstappen fiatal szurkolója valóban ínyencnek bizonyult, és mindig az élen haladt, de az utolsó kérdésen Berger villámgyorsan felismerte a Spa-Francorchamps-i Forma-1-es pályát, és egy ponttal megelőzte kis riválisát.

A 210-szeres nagydíj-résztvevő és tízszeres győztes így hajszállal nyerte a párbajt, de gyorsan vigasztalt, és egy meglepetésdíjat tartogatott a fiatal rajongónak: élőben, a helyszínen vehet részt egy általa választott DTM-futamon a családjával és két barátjával.

„És akkor egyszer majd beülünk egy DTM versenyautóba” – ígérte Berger a fiatal Forma-1-es szakembernek, aki néhány kanyar után még olyan versenypályákat is felismert, mint Adelaide, ahol 1995 óta nem rendeztek Forma-1-es futamot.

Berger a saját párbajától eltekintve is jól szerepelt a show-n, és a legtöbb fogadáson helyesen tippelt. A teljes nyereményt, 30.000 eurót a Red Bull Wings for Life Alapítványnak adományozta, amelynek ő maga is nagykövete, és amely a bénulások gyógyítására törekszik.