kedd, május 7, 2024
HomeMotorsportsMoto3 kvalifikáció Katarban: Holgado a pole-ban, a világbajnokságot vezető Masia csak tizedik

Daniel Holgado megszerezte szezonbeli első pole pozícióját Katarban – Jaume Masia csak tizedik volt a rajtnál – a világbajnoki rivális Ayumu Sasaki a második sorban

Daniel Holgado megszerezte szezonbeli első pole pozícióját a Moto3 utolsó előtti szabadedzésén Katarban. A KTM versenyzője 2:04.742 perces idejével alig előzte meg csapattársát, Diogo Moreirát, aki a második helyen végzett. Három ezredmásodperc választotta el őket. A harmadik helyen a szintén KTM-es Deniz Enci végzett

„Hihetetlen kvalifikáció volt ez számomra” – mondta lelkesen a pole Holgado, aki köszönetet mondott csapattársának, Filippo Fariolinak, aki a leggyorsabb körén megadta neki a döntő sávot. „Hihetetlen volt ma.

„De a fontos nap, a verseny napja holnap lesz” – tudja Holgado, és bizakodó: „Csak annyit mondhatok, hogy készen állok.

A lámpák alatti pályát a Q1-ben részt vevő 14 versenyző nyitotta meg a második kvalifikációs tréning késői belépőjére. A KTM-es Farioli, Adrian Fernandez, Taio Furusato és Matteo Bertel (mind Honda) állt az élre.

Farioli azonban a pénteki edzésen rá kiszabott büntetés után a kvalifikáció eredményétől függetlenül a rajtrács leghátsó helyéről kell, hogy induljon. További büntetések következhetnek. A Q1-ben több versenyző a pályán kívül várakozott. A versenybírók bejelentették, hogy

vizsgálatot indítottak.

A második negyedévben nem voltak ilyen jelenetek. Bertel az első szakaszban szerzett tapasztalatait felhasználva a leggyorsabb időt autózta, de hamarosan megelőzte őt Enchu, aki az első Moto3-as versenyző lett, aki 2:05 alatti időt ért el ezen a hétvégén.

Holgado és Moreira is megtette ezt az utolsó pillanatokban, kiszorítva Öncüt az élről. Az első három helyezettet végül mindössze 0,152 másodperc választotta el egymástól

Ayumu Sasaki (Husqvarna) a negyedik helyen fejezte be a kvalifikációt, hat hellyel megelőzve riválisát, Jaume Masiát (Honda), aki az 5-ös kanyarban elkövetett hibája után csak 10. lett.

Colin Veoyer (Husqvarna/5.), Romano Fenati (Honda/6.), Joel Kelso (CFMoto/8.), Bertel (8.) és Ivan Ortola (KTM/9.) mögött végzett. Farioli a 11. helyre kvalifikálta magát, de a hírek szerint a rajtrács hátsó helyéről indul. Vicente Perez (KTM) a 11. helyet örökli meg, David Alonso (GasGas) a 12. helyre lép