vasárnap, április 28, 2024
HomeMotorsportsMoto3 FT1 USA: A veteránok Migno és Foggia az élen

Moto3 FT1 USA: A veteránok Migno és Foggia az élen

Viszonylag nagy az időeltolódás a Moto3-as géposztály első austini edzésén – Andrea Mignóval és Dennis Foggiával két Honda-pilóta áll az élen – PrüstelGP duó az első 5-ben

A Moto2 és a MotoGP után a Moto3-as géposztály is kivételesen jól szerepel az Amerikai Nagydíjon. A texasi Circuit of The Americas utolsó időmérőjén két veterán állt az élre. Andrea Migno futotta a leggyorsabb kört 2:16.241 perccel. A második Dennis Foggia 0,382 másodperccel lemaradva követte a második helyen.

Az 5,5 kilométeres pályán a szokásosnál nagyobbak voltak az időeltolódások, különösen a legkisebbeknél. Csak nyolc versenyző volt egy másodpercen belül. Ezen kívül az 1,2 kilométeres hátsó egyenesben nagy szerepe van a szélárnyéknak.

A két Honda-pilóta mögött Migno és Foggia következett Carlos Tatay (CFMoto), a PrüstelGP első versenyzője. A német csapat számára összességében jól sikerült a rajt, Xavier Artigas az ötödik helyen végzett. A kettő között Jaume Masia (KTM) volt.

A hatodik legjobb idővel Diogo Moreira (KTM) ismét reflektorfénybe helyezte magát. Őt Daniel Holgado (KTM), a GasGas duója, Izan Guevara és Sergio Garcia, valamint Stefano Nepa (KTM) követte (lásd az eredményt).

Ana Carrasco (KTM) ezen a pályán is lemaradt, és csak a 28. helyen végzett. Majdnem sima edzés volt, incidensek nélkül. Csak a kockás zászló leesése után Alberto Surra (Honda) a 18-as kanyarban, Elia Bartolini (KTM) pedig a 2-es kanyarban bukott.

John McPhee-nek is ki kell hagynia ezt a hétvégét a Katar utáni edzésbalesetben elszenvedett csigolyasérülése miatt. A Max Racing csapat David Salvadort nevezte ki cserepilótának.

A Moto3 második edzése 22:10 órakor kezdődik.