péntek, május 10, 2024
HomeMotorsportsMoto3 FT1 Argentína: Piszkos pálya, de végre vezethető

Moto3 FT1 Argentína: Piszkos pálya, de végre vezethető

Moto3 újonc Dennis Foggia a leggyorsabb kört futotta a reggeli edzésen – A pálya tiszta – Sok versenyzőnek még tanulnia kell Termas elrendezését

Szombaton az új menetrend szerint megkezdődött a

Riding at Termas de Rio Hondo (Argentína). A Moto3-as géposztály helyi idő szerint 8:15-kor (CET 13:15) nyitotta a napot az első szabadedzéssel, amelyet 50 percre hosszabbítottak

Amint az várható volt, a pálya reggel még mindig piszkos volt. Ennek ellenére a legkisebb osztály versenyzői szorgalmasan rótták a köröket már az elejétől kezdve. A versenyzők többségének a pályával is először kellett megismerkednie, hiszen 2019-ben utoljára látogattak Argentínába.

A köridők sokáig körülbelül két másodperccel voltak a meglévő rekordok felett. Csak az utolsó negyedórában nyílt meg a hajsza az időkért. Végül a tapasztalat győzött, hiszen a Moto3-as újonc Dennis Foggia (Honda) érte el a leggyorsabb időt a végén.

A regnáló második helyezett 1:49.268-as időt futott. Ezzel Foggia mindössze fél másodperccel maradt el a körrekordtól. Izan Guevara (GasGas) egy tizedmásodperccel maradt le a második helyen.

Az újonc Diogo Moreira (KTM) a harmadik leggyorsabb idővel tette le a névjegyét. Ugyanez volt a helyzet Daniel Holgadóval (KTM) az ötödik helyen. Kaito Toba (KTM) a negyedik helyen végzett az élmezőnyben. Általában az időbeli eltérések viszonylag nagyok voltak. Csak tizenegy versenyző volt egy másodpercen belül (az eredményhez).

A hatodik és tizedik helyezettek: Tatsuki Suzuki (Honda), Deniz Öncü (KTM), Jaume Masia (KTM), Ryusei Yamanaka (KTM) és Ayumu Sasaki (Husqvarna). A PrüstelGP nem volt az élmezőnyben. Carlos Tatay a 18., Xavier Artigas pedig a 24. helyen végzett.

Az egyetlen incidenst ebben a gyakorlatban Matteo Bertelle okozta. Az olasz a nyitófázisban az 1-es kanyarban kicsúszott. Semmi sem történt. A KTM-pilóta folytatni tudta az edzést.

A Moto3 második edzése közép-európai idő szerint 15:25-kor kezdődik. A selejtezőt CET 18:50-től tervezik.