hétfő, április 29, 2024
HomeMotorsportsMoto2 kvalifikáció Phillip Island: Aldeguer második pole-ja - Schrötter a 20. helyen

Moto2 kvalifikáció Phillip Island: Aldeguer második pole-ja – Schrötter a 20. helyen

Fermin Aldeguer megszerzi második pole pozícióját Ausztráliában Agusto Fernandez és Alonso Lopez előtt – Marcel Schrötter már a Q1-ben bukik

Fermin Aldeguer a Boscoscuronak Argentína után a második Moto2-es pole pozícióját szerezte meg a szezonban. A spanyol 1’32.233-as új pályarekordot állított fel a Phillip Island-i kvalifikáción, maga mögött hagyva a Kalex konkurenciát.

Az

WM vezető Augusto Fernandez a második helyen végzett. Aldeguer csapattársa, Alonso Lopez a harmadik helyen zárta a Bososcuro jó eredményét.

Marcel Schrötternek már az első kvalifikációs szakaszon el kellett indulnia. A motoros világbajnokság egyetlen német versenyzője az edzés hatodik helyeként nem jutott tovább, így a holnapi futamot a 20. rajtkockából kell megkezdenie.

Albert Arenas már korán megijesztette a versenyzőt, amikor az 1-es gyors kanyarban elrepült, és tönkretette a Kalexét. Ekkor még első volt a Q1-ben, de aztán az ötödik helyre is kiszorult. Manuel Gonzalez, Lorenzo Dalla Porta, Celestino Vietti és Somkiat Chantra fejlett.

A Q2-ben Aldeguer az első körével átvette a vezetést, és nem is adta át azt. Néhány másodperccel az időmérő vége előtt a pályán lévő állatok miatt piros zászlóval leállították az edzést – akárcsak a Moto3 harmadik szabadedzésén délelőtt.

Ekkor azonban senki sem ment igazán gyors köröket. Fernandez 73 ezreddel maradt el a pole időtől. A világbajnoki éllovas azonban nem a második helyével, hanem a Gonzalezzel való vitájával okozott felfordulást.

Kettőjük korábban több kanyarban is összecsapott és gesztikulált, miközben a többiek még repülő körökön voltak. Ezt még vizsgálják.

Lopez ezúttal kénytelen volt beérni a harmadik hellyel, miután a harmadik szabadedzésen a leggyorsabb időt autózta. Jó három tizedmásodperccel volt lemaradva. A holnapi futamon egy hosszú körös büntetést kell majd teljesítenie. Ez egy büntetés a pénteki edzésen Viettivel történt incidens miatt.

Vietti a Q1-es söprést követően a hatodik helyen zárta a kvalifikációt, Tony Arbolino és Aron Canet mögött sorakozva fel. Gonzalez hetedik lett. Pedro Acosta, Jeremy Alcoba és Filip Salac egészítette ki a top 10-et, míg a világbajnokság jelenlegi második helyezettje, Ai Ogura nem végzett a 13. helynél magasabban a rajtrácson.