неделя, април 28, 2024
HomeMotorsportsКвалификация за Moto2 на Филип Айлънд: втори пол за Алдегер - Шрьотер...

Квалификация за Moto2 на Филип Айлънд: втори пол за Алдегер – Шрьотер на 20

Фермин Алдегер спечели втория си полпозишън в Австралия, изпреварвайки Агусто Фернандес и Алонсо Лопес – Марсел Шрьотер се провали още в Q1

Фермин Алдегер даде на Boscoscuro втория полпозишън за сезона в Moto2 след Аржентина. Испанецът постави нов рекорд на пистата – 1’32.233 в квалификацията на Филип Айлънд, оставяйки зад себе си конкуренцията на Kalex.

Лидерът на

WM Аугусто Фернандес зае второ място. Съотборникът на Алдегер Алонсо Лопес допълни добрия резултат за Bososcuro с трето място.

Марсел Шрьотер трябваше да стартира още в първата квалификационна секция. Единственият германски пилот в световния шампионат по мотоциклетизъм не успя да се класира по-напред от шестото място в сесията и ще трябва да стартира в утрешното състезание от 20-о място на стартовата решетка.

Алберт Аренас се уплаши още в началото, когато излетя в бързия завой 1 и разруши своя Kalex. В този момент той все още бе първи в Q1, но след това бе изтласкан до пето място. Мануел Гонсалес, Лоренцо Дала Порта, Челестино Виети и Сомкиат Чантра напреднали.

В Q2 Алдегер излезе начело още в първата си летяща обиколка и не го изпусна. Няколко секунди преди края сесията беше спряна с червен флаг заради животни на пистата – точно както в третата свободна тренировка на Moto3 сутринта.

В този момент обаче никой не правеше наистина бързи обиколки. Фернандес изостана на 73 хилядни от времето на полпозишъна. Лидерът в световния шампионат обаче предизвика вълнение не с второто си място, а със спора си с Гонсалес.

Двамата преди това се бяха сблъскали и жестикулираха на няколко завоя, докато другите все още правеха летящи обиколки. Това е в процес на разследване.

Лопес този път трябваше да се задоволи с третото място, след като даде най-бързо време в третата свободна тренировка. Той изоставаше с три десети от секундата. В утрешното състезание той ще трябва да изтърпи наказание за дълъг кръг. Това е наказание за инцидента с Виети по време на петъчната тренировка.

Виетти завърши квалификационната сесия на шесто място след Q1, което го постави зад Тони Арболино и Арон Кане. Гонзалес е седми. Педро Акоста, Джереми Алкоба и Филип Салак допълниха топ 10, а настоящият вицешампион в Световния шампионат Ай Огура не завърши по-нагоре от 13-о място на стартовата решетка.