hétfő, április 29, 2024
HomeMotorsportsMoto2 kvalifikáció Misano 2023: Acosta ideje törölt, Vietti a pole pozícióban

Moto2 kvalifikáció Misano 2023: Acosta ideje törölt, Vietti a pole pozícióban

Sárga zászlók miatt Pedro Acosta legjobb körét törölték – ezzel Celestino Vietti áll a pole pozícióban a világbajnoki éllovas Tony Arbolino előtt – Tony Arbolino a harmadik sorban

A helyi hős Celestino Vietti megszerezte a pole pozíciót a Moto2 hazai versenyén, a Misano World Circuit pályán. A tavaszi Austin óta először fordul elő, hogy az olasz a legjobb rajtpozícióból indul. A sárga zászlók a Q2-ben is szerepet játszottak, mivel Pedro Acosta leggyorsabb körét törölték.

Acosta a kvalifikáció előtt favoritnak számított a pole pozícióra, és a leggyorsabb időt is ő érte el. A következő körén a spanyol ezt az időt is megdöntötte, de egy másik versenyző bukása miatt sárga zászlót adtak ki.

Nem sokkal később Celestino Vietti egyéni legjobb körével haladt át a célvonalon. Ő egy kicsivel lassabb volt Acostánál. De éppen ezt az időt törölték Acosta számára a sárga zászlók miatt. Így Vietti a maga 1:36.201 percével (Q2-es eredmény) az élen végzett.

„Nagyon boldog vagyok, mert nagyon jól dolgoztunk ezen a hétvégén, és nagyon jól haladtunk” – mondta a Fantic versenyzője. „A versenyre nézve magabiztos vagyok. Tudom, hogy Pedro nagyon gyors, és remélem, hogy harcolni tudok vele.”

Acosta a második legjobb körével 0,080 másodperccel maradt le. „Szoros volt” – lihegte a spanyol a Parc ferme-ben. „De abban az értelemben is szoros volt, hogy a végén még szinte mindenki bukott.”

„Nem tudom, hogy ez a szél miatt volt-e, vagy azért, mert itt olyan magas a tapadási szint, és egyszerűen túl sokat kellett tolni. Mindenesetre a célunk a rajtrács első sora volt. Ezt elértük. A verseny holnap lesz. Élvezzük ki. „

Az utolsó percek mozgalmasan teltek. Alonso Lopez, Jake Dixon és Somkiat Chantra ütközött, és rövid időközönként sárga zászlókat okozott. A vadkártyás induló Mattia Pasini is balesetet szenvedett a Q2-ben. Mindannyian sértetlenek maradtak.

Manuel Gonzalez biztosította helyét a rajtrács első sorában a harmadik helyen. A negyedik és hatodik helyeket Aron Canet, Pasini és Lopez szerezte meg. Vasárnap a harmadik sorból támad majd Joe Roberts és a Marc VDS duója, Sam Lowes és Tony Arbolino.

Q1: Záróra az IntactGP előtt

Az Arbolino sorozatban másodszor volt kénytelen a Q1-ben versenyezni. Barcelonával ellentétben a Marc VDS versenyzője ezúttal bejutott a Q2-be. Szombaton sokkal jobban mentek a dolgok Arbolino számára, mint a pénteki edzéseken.

Az első szakaszon Arbolino mindössze egy ezredmásodperccel volt lassabbnak mérve Bo Bendsneydernél. A holland 1:36.676 perccel érte el a legjobb időt. Gonzalez a második szakaszba a harmadik helyen lépett be. Zonta van den Goorbergh is továbbjutott (Q1-es eredmény).

Az IntactGP számára elérkezett a zárás ideje. Senna Agius a Q1-ben hatodik, Lukas Tulovic pedig tizenegyedik lett. Mivel Dennis Foggiát három rajthelyes büntetéssel sújtották, Tulovic a 24. helyen áll majd rajthoz vasárnap.

Albert Areans, aki legutóbb Barcelonában állt először dobogóra a Moto2-es géposztályban, szombaton nem ült vissza a motorjára. Az Ajo versenyzőjének a bal válla kificamodott egy pénteki balesetben. Az orvosok ezért nem adtak neki indulási engedélyt.

A 22 körös Moto2-es futam vasárnap 12:15-kor kezdődik