vasárnap, április 28, 2024
HomeMotorsportsMoto2 kvalifikáció Katarban: Vietti ünnepli első pole-ját - Schrötter bukott

Moto2 kvalifikáció Katarban: Vietti ünnepli első pole-ját – Schrötter bukott

Miután Sam Lowes körét törölték a pályakorlátozás miatt, Celestino Vietti feljött a pole-ra – Marcel Schrötter csak a 13. a rajtrácson a bukás után

A

VR46 fiatalja, Celestino Vietti első pole pozícióját ünnepelhette a Moto2 szezonnyitó kvalifikációján Katarban. A Kalex versenyzője profitált Sam Lowes pályabejárási szabálysértéséből, aki elvesztette leggyorsabb körét, és az első helyről a harmadikra esett vissza, még mindig Tony Arbolino (rajtpozíció) mögött.

A nap második szabadedzésén már a reflektorok világítottak a losaili pálya felett, de még mindig világos volt, bár ködös. A köd azonban a Moto2-es versenyzőket sem zavarta jobban, mint Moto3-as kollégáikat.

A Q1-ben Albert Arenas, Fermin Aldeguer, Bo Bendsneyder és Barry Baltus szerezte meg a jegyet a következő kvalifikációs szakaszba való továbbjutásra. Mindeközben Aldeguer volt az egyetlen Boscoscuro versenyző, aki dacolva a Kalex dominanciájával, a Q2-ben a leggyorsabb 18 versenyző közé jutott.

Az első futamban Somkiat Chantra sárga zászlót okozott, amikor az 5-ös kanyarban egy highsiderrel ütközött. Ez néhány kieső időt eredményezett, ezért Filip Salac első legjobb ideje kezdetben veszélytelen maradt. Nem sokkal később Pedro Acosta is bukott, ami ismét sárga zászlót eredményezett.

Mivel a pálya ismét tiszta volt, a két Marc VDS versenyző, Lowes és Arbolino követte őket, és megelőzték Salacot. Egyedül Viettinek sikerült jelentősen javítania az utolsó próbálkozáson, és 1:59,082 perces idejével a második helyre lépett.

Valójában ez nem sokkal később pole-ba fordult, amikor a versenyirányítás bejelentette, hogy Lowes elveszíti a leggyorsabb köridejét, mert a 15-ös kanyarban figyelmen kívül hagyta a pályabejárási korlátokat. A brit visszaesett a harmadik helyre, Vietti megörökölte az első helyet.

Salac a korai vezetés után kiesett az első sorból, de így is erős kvalifikációs eredményt ünnepelhetett a negyedik rajtkockával. A második sorban Ai Ogura és Augusto Fernandez csatlakozik hozzá. Jake Dixon, akinek szintén esett egy köre az edzésen, a hetedik helyen végzett.

Aldeguer a nyolcadik helyen végzett a Q1-es sikere után, őt követte Aron Canet és a kiesett Acosta. Marcel Schrötter is bukott, ezért nem jutott tovább az ötödik sorból. A németnek ez csak a 13. helyre volt elég.