hétfő, április 29, 2024
HomeMotorsportsMoto2 kvalifikáció Katar: Roberts megszerzi a pole-t Vietti előtt

Moto2 kvalifikáció Katar: Roberts megszerzi a pole-t Vietti előtt

Joe Roberts szoros kvalifikációt nyert Katarban Celestino Vietti és Aron Canet előtt – a világbajnok Pedro Acosta vezette a harmadik sort

Egy nagyon szoros Moto2-es kvalifikációs edzésen Katarban Joe Robertsnek sikerült 2020 óta az első pole pozícióját ünnepelnie. A Kalex versenyzője 1:57.305 perces idejével új pályarekordot állított fel, egy pillanatra megelőzve a második helyezett Celestino Viettit. Aron Canet a harmadik helyen zárja az első sort

Ez tényleg őrület! Itt kezdődött minden számomra, hiszen itt szereztem meg az első pole-t. Most megint itt vagyok. Azóta nem tudtam megszerezni a pole-t” – emlékezett vissza a pole-ból induló Roberts.

Amikor láttam, hogy Fermin gyorsabb volt az akkori pályarekordomnál, azt mondtam magamban: „Nem hagyhatom, hogy ez megtörténjen. Ez az én pályám, meg kell küzdenem érte.” Sikerrel: „Csak azt tudom mondani, hogy a motor nagyon jól működik itt, és hogy szeretem Katart.”

A Q1-ben nagyon keményen alakultak a dolgok, hiszen Vietti 1:57.568 perces idővel zárta az edzést, és ismét jelentősen gyorsabb volt Fermin Aldeguernél, aki csak a harmadik edzésen állított fel új pályarekordot.

Vietti ezt követően kvalifikálta magát a Q2-be, akárcsak Filip Salac, Marcos Ramirez és Alonso Lopez. Az IntactGP-s Darryn Binder a Q1-ben elért hatodik helyezésével alig maradt le az

vágtáról.

társversenyzője, Lukas Tulovic három edzés után a nyolcadik helyen állt, így közvetlenül a Q2-be kvalifikálta magát. Ez azonban nem volt elég ahhoz, hogy az első sorokba kerüljön a kvalifikáción. Az általános tempó nagyon gyors volt az edzésekhez képest.

Sok versenyző 1:58 perc alatti időt ért el. A Q1-hez hasonlóan kezdetben Vietti maradt az élen. Néhány tizeddel javított saját rekordján, de ez nem volt elég. Roberts újabb hét ezreddel gyorsabb volt, és nemcsak Vietti rekordját, hanem a pole pozíciót is megszerezte.

Az utolsó körben senki sem tudott támadni, mivel az ülést 33 másodperccel korábban kellett megszakítani. Az ok a Forward pilótájának, Alex Escrignek a 7-es kanyarban történt motorhibája volt, ami miatt előkerült a piros zászló

A Roberts, Vietti és Canet alkotta vezető triót végül mindössze 0,028 másodperc választotta el egymástól. Fermin Aldeguer, a legjobb Boscoscuro versenyzője szintén csak 0,127 másodperccel maradt le a negyedik helyről.

A második soron Sam Lowes-szal és Jake Dixonnal osztozik. A Moto2 világbajnoka, Pedro Acosta a hetedik helyről indul holnap. Mögötte Marcos Ramirez, Manuel Gonzalez és Alonso Lopez következik. A világbajnokságban második Tony Arbolino a 11. helyen követi.

Tulovic nem tudott egyéni legjobb időt autózni az edzésen, így a Q2-t a 17., utolsó előtti helyen zárta. A pole időtől 1,181 másodperccel maradt el