kedd, április 30, 2024
HomeBasketballMinimális esély megmaradt: a Mavs elkerülte a korai kiesést

Minimális esély megmaradt: a Mavs elkerülte a korai kiesést

A Dallas Mavericks elkerülte a korai playoff-kiesést. A texasiak helyi idő szerint kedd este 119-109-re (62-47) nyertek a Golden State Warriors ellen a nyugati konferencia döntőjében.

A texasiak 1-3-ra csökkentették hátrányukat a best-of-seven sorozatban, Luka Doncic 30 ponttal, 14 lepattanóval és kilenc assziszttal mindössze egy assziszttal maradt le a tripla-dupláról. A szlovén ezúttal bőséges támadó támogatást kapott. Dorian Finney-Smith (23 pont), Reggie Bullock (18) és Maxi Kleber (13, valamint nyolc lepattanó) több mint a dobásuk felét értékesítette, többek között a hárompontos vonalról. A Golden State kezdőötöse Stephen Curry (20) körül különösen nem fogott ki jó napot.

A harmadik negyed végére a Mavericks már 29 ponttal vezetett. Amikor a Dallas a záró negyedben kicsit túl korán vette ki a levegőt, a Warriors három perccel a vége előtt nyolc pontra feljött. A záró szakaszban azonban a Dallas meg tudta tartani a vezetést. „Amikor így játszunk, veszélyes csapat vagyunk” – mondta Doncic a meccs után.

A Golden State-nek most csütörtök este, saját arénájában van a következő esélye arra, hogy bejusson az NBA döntőjébe. Az NBA 75 éves történetében még soha nem fordult elő, hogy egy csapat 3-0-s előnyt rontott volna el egy rájátszás-sorozatban.