szombat, május 4, 2024
HomeFootballMiami aggódik Messi és Jordi Alba miatt - Shaqiri lerepül a pályáról

Miami aggódik Messi és Jordi Alba miatt – Shaqiri lerepül a pályáról

Alig pár napra a US Open Cup döntője előtt az Inter Miami aggódott két sztárja, Lionel Messi és Jordi Alba miatt.

Az Inter Miami drágán fizethetett a megérdemelt 4-0 (1-0) hazai győzelemért a kiesőjelölt Toronto FC ellen, amely idegenben továbbra is nyeretlen. Ugyanis a világbajnok Lionel Messi és a spanyol Jordi Alba már az első félidőben kiállni kényszerült – ráadásul úgy, hogy fontos meccs vár rájuk.

A sérülések súlyosságát – Jordi Alba láthatóan sántikálva hagyta el a pályát – egyelőre nem hozták nyilvánosságra, de egy dolog már most világos: mindketten nem lépnek pályára a vasárnapi, floridai rivális Orlando City elleni bajnoki mérkőzésen. Mindez előjel, hiszen az Inter újabb bajnoki címre hajt. A Miami szerdán a Houston Dynamo FC ellen lép pályára a U.S. Open Cup döntőjében.

„Napról napra kell haladnunk, meg kell néznünk az orvosok jelentését, hogy mit mondanak nekünk, aztán majd döntünk” – adott némi reményt a Miami edzője, Gerardo Martino a kupaszereplésre, aki arról beszélt, hogy szerinte „semmi új vagy nagyobb” dologról nincs szó, mint ami miatt már a legutóbbi, Atlantában elszenvedett 2-5-ös vereség alkalmával mindkét játékos pihenni kényszerült. Szóval talán nem egy izomsérülés.

Az esélyek a wild card körbe jutásra

A keleti konferenciában felfelé ívelő úton van a Miami, amely a győzelemmel felkapaszkodott az utolsó előtti, harmadosztályú helyre, még mindig öt pont a hátránya a kilencedik helytől, ami a rájátszás előselejtezőjére (wildcard-kör) jogosítaná fel. Martino csapatának azonban még mindig két meccse van a konferencia kilencedik helyén álló DC Uniteddel szemben.

Messi debütálása óta a Miami az atlantai vereség előtt az első 12 meccséből 11-et megnyert. Egy mérkőzés döntetlennel zárult. Emellett David Beckham klubja megnyerte a Ligakupát, ami az első bajnoki cím a klub fiatal történetében.

Bürki és az Oroszlánok továbbra is vezetnek – Mukhtar gólt szerzett

Keleti első az FC Cincinnati, amely 1-1-es döntetlent ért el Montrealban, és nyolc ponttal előzi meg az Orlandót. Nyugaton eközben a St. Louis City SC, élén a kapus Roman Bürki és a Bundesligában is játszó Eduard Löwen. A St. Louis 0-0-s döntetlenre tartotta a Timothy Tillman vezette üldöző LAFC-t, így hat pontra lépett előre.

A német Hany Mukhtar, a tavalyi szezon góllövőlistájának első helyezettje a Sporting Kansas elleni 3-0-s vereség alkalmával a 14. gólját jegyezte, és ezzel társul a jelenlegi lista élére. A korábbi Schalke-játékos Teemu Pukki egyszer volt eredményes a vendégeknél a Minnesota 4-3-as vereségét követően az L.A. Galaxy otthonában, de a meccs győztese a 37 éves angol Billy Sharp volt, aki összesen háromszor talált be, és kétszer is betalált a 3-1-es hátrányból fordítva.

Shaqiri a pályán kívül

A kolumbiai Cucho a 23. percig tartó mérkőzésen a Columbus Crew 3-0-s győzelmében a Chicago Fire ellen, egy gólt pedig az amerikai válogatottban is játszó német Julian Gressel szerzett. A vendégeknél az ex-Bayern-szakember Xherdan Shaqiri piros lapot kapott.