péntek, május 3, 2024
HomeTennisMedvegyev bejutott az Australian Open döntőjébe Nadal ellen

Medvegyev bejutott az Australian Open döntőjébe Nadal ellen

Melbourne – A US Open-bajnok Daniil Medvegyev másodszor jutott be az Australian Open döntőjébe, ahol Rafael Nadallal találkozik.

A második melbourne-i elődöntőben a világranglista második helyén álló orosz teniszező 7-6 (7-5), 4-6, 6-4, 6-1-re legyőzte a világranglista negyedik helyén álló görög Stefanos Tsitsipas-t. A 25 éves játékos a 2021-es Australian Openen szintén az elődöntőben nyert Tsitsipas ellen, de aztán a címről lemaradt a szerb világelső Novak Djokovic ellen.

Az első elődöntőben a spanyol Nadal 6-3, 6-2, 3-6, 6-3-ra legyőzte a wimbledoni döntős olasz Matteo Berrettinit. A 35 éves játékos vasárnap (német idő szerint 9.30 óra/Eurosport) Medvegyev elleni végső győzelemmel megszerezheti 21. Grand Slam-címét, és egyedüli rekorderré válhat a négy major-tornán.