kedd, április 30, 2024
HomeBasketballMeccslabda! A Boston Celticsnek még egy győzelemre van szüksége a döntőbe jutáshoz

A Boston Celtics egy erős második félidőnek köszönhetően közel áll az NBA-döntőbe jutáshoz

A Celtics helyi idő szerint szerdán 93-80-ra (37-42) nyert a Miami Heat otthonában a rájátszás elődöntőjének ötödik mérkőzésén, és 2010 óta először juthat döntőbe pénteken hazai pályán. A Boston már 3-2-re vezet a keleti konferencia bajnoki sorozatában, és már csak egy győzelemre van szüksége a továbbjutáshoz.

A többnyire kiegyenlített első félidő után a második félidőben a vendégek kezdték meg a hajrát. Az 59:58-ból 83:60-ra fordítottak, és ezzel bebiztosították a döntést. A Heat ismét óriási gyengeséget mutatott a dobások terén, hiszen a dobások mindössze 32 százaléka talált célba. A hárompontos dobások aránya még gyengébb, 16 százalékos volt. A Heat legjobb pontszerzője Bam Adebayo volt 18 ponttal.

Daniel Theis egy másodpercet sem játszott, és a sorozatban először maradt játékidő nélkül. A Boston legjobbja Jason Tatum 22 ponttal, tizenkét lepattanóval és kilenc assziszttal volt a mérkőzés győztese, míg Jalen Brown 25 ponttal volt a legjobb pontszerző. „Nem gondolhatjuk, hogy vége van” – mondta Tatum, „A munka még nem ért véget.”

A Celtics 2008-ban nyerte meg 17. és egyben utolsó bajnoki címét, miután 2-1-es hátrányból fordított a Miami ellen, és előtte a címvédő Milwaukee Bucksot is kiütötte. „Ez egy nagyszerű lehetőség” – mondta Brown – „Lehetőségünk van arra, hogy valami különlegeset csináljunk”.

A második döntős nyugaton a Dallas Mavericks Maximilian Kleberrel és a Golden State Warriorsszal kerül meghatározásra. A sorozat 3-1-re áll a Warriors javára.