четвъртък, май 2, 2024
HomeBasketballТочка на мача! Бостън Селтикс се нуждаят от още една победа, за...

Точка на мача! Бостън Селтикс се нуждаят от още една победа, за да стигнат до финала

Благодарение на силното второ полувреме Бостън Селтикс са на път да стигнат до финала на НБА.

Селтикс спечелиха петия мач от полуфиналите на плейофите срещу Маями Хийт с 93:80 (37:42) в сряда (местно време) и в петък могат да се класират за първи път на финал от 2010 г. насам. Бостън вече води в серията за шампионата на Източната конференция с 3:2 победи и се нуждае само от още една, за да продължи напред.

След предимно равностойно първо полувреме, гостите започнаха да се развихрят през втората част. Те превърнаха резултата от 59:58 в 83:60 и така си осигуриха решението. Heat отново показаха огромна слабост в хвърлянето, тъй като само 32% от всички хвърляния намериха целта си. Процентът на стрелбите за три точки е още по-слаб – 16%. Най-добрият реализатор на „Хийт“ беше Бам Адебайо с 18 точки.

Даниел Тейс не игра нито секунда и остана без игрово време за първи път в серията. Топ звездата Джейсън Тейтъм беше най-резултатен за Бостън с 22 точки, 12 борби и 9 асистенции, а Джейлън Браун беше най-добрият реализатор с 25 точки. „Не можем да мислим, че всичко е приключило“, каза Тейтъм, „Работата още не е свършена.“

Селтикс спечелиха 17-ата си и последна шампионска титла през 2008 г., като обърнаха изоставане от 2:1 в серията срещу Маями, а преди това отстраниха защитаващия титлата си Милуоки Бъкс. „Това е чудесна възможност“, казва Браун, „Имаме шанс да направим нещо специално.“

Вторият финалист на Запад ще бъде определен от Далас Маверикс с Максимилиан Клебер и Голдън Стейт Уориърс. Серията е 3-1 в полза на Warriors.