hétfő, április 29, 2024
HomeFootballMbappé "minimális önbecsülésre" szólít fel a sorozatban negyedik idegenbeli vereség után

Mbappé „minimális önbecsülésre” szólít fel a sorozatban negyedik idegenbeli vereség után

A monacói 0:3 motiválatlan teljesítménnyel együtt a PSG negyedik idegenbeli veresége volt sorozatban. A meccs után a csapatkapitány Marquinhos is egyértelmű szavakat talált („a szezon legrosszabb meccse”), Pochettino edző pedig „szégyenről” beszélt.

Már a Real Madrid elleni második mérkőzésen elszenvedett vereség (március 9.) előtt is nyilvánvalóvá vált, hogy a párizsiak jelenleg rendkívül rosszul szerepelnek más stadionokban: Február 19-én három első félidőben kapott gólt a Ligue 1-ben jelenleg a tabella közepén álló Nantes otthonában, és 3-1-re kikaptak, többek között Neymar kihagyott büntetőjével.Ez a tendencia folytatódott Nizzában (0-1), amely egyike azon csapatoknak, amelyek most a Ligue 1-ben a PSG újabb botlására leselkednek – hogy talán mégiscsak leselkedjenek a francia bajnoki címért folytatott esetleges végső küzdelemben.

A Párizs is kikapott 0:3-ra Monacóban a hétvégén. Ez volt a 4. idegenbeli vereség a sorban. Valószínűleg ez volt a PSG eddigi leggyengébb és legmotiválatlanabb teljesítménye is ebben a szezonban. Még a csapatkapitány Marquinhos is így nyilatkozott utána a L’Equipe-nek: „Ha továbbra is így teljesítünk, egyértelmű, hogy veszélyben van a bajnoki cím”. A brazil emellett „az év legrosszabb meccsének” nevezte a párizsiak teljesítményét a Principalityben, és elmondta, hogy a PSG nem dobhat most el mindent.

Ezzel a riasztó kijelentéssel Marquinhos szinte megfeledkezni látszik arról a tényről, hogy csapata, legalábbis a Ligue 1-ben, még mindig 12 ponttal vezeti a tabellát, még a Marseille óriási jelentőségű, 2-1-es hazai győzelmét követően is, a most második, illetve negyedik helyen álló Nice ellen. Az OM még maga is játszik a Parc des Princes-ben (április 17.), de jelenleg valószínűbbnek tűnik, hogy egy másik versenyző jöhet szóba, ha kilenc mérkőzéssel a vége előtt és a PSG formájának zuhanásával legalább egy kicsit újra izgalmassá válnak a dolgok: Stade Rennes. A bretonok az elmúlt öt mérkőzésüket mind megnyerték a Ligue 1-ben, a gólkülönbségük 20:6 (!), és 13 ponttal vannak lemaradva a PSG mögött.

Nulla pont és 2:10 gól négy meccsen – a PSG idegenbeli mérlege az utóbbi időben

Kylian Mbappé drasztikus szavakat is intézett az „Amazon Prime”-hoz a bajnoki szezon hátralévő részében való motivációval kapcsolatban, miután a sok éve vágyott első Bajnokok Ligája-cím megszerzésének korai esélye egyetlen félidő alatt elúszott: „Tisztelnünk kell magunkat, tisztelnünk kell a szurkolókat, tisztelnünk kell a családunkat és a hozzánk közel állókat. Tisztelnünk kell magunkat, ha van egy minimális önbecsülésünk. Ez egy olyan meccs volt, ahol ez hiányzott (…). „

A párizsiak, akik vitathatatlanul még a Monaco legyőzésénél is a legjobb formájukat hozták, azt is kiemelte, hogy az ő szemszögéből az emberek mindig a Bajnokok Ligájára fognak emlékezni, és szinte mindegy, hogy 8 vagy 9-0-ra nyernek, a bajnokságban. De a teljes Ligue 1 szezonban a PSG 15 meccsen mindössze 25 pontot hoz más stadionokban. Még a meccsek felét sem nyerték meg (hét). A Bajnokok Ligájában ráadásul mind a négy meccsükön nem tudtak nyerni idegenben, a csoportkörben Brugge-ban (1-1), Lipcsében (2-2) és Manchesterben (1-2), a madridi Bernabeuban való szereplés előtt pedig Madridban (1-3).

Még ha a saját edzője olyan szavakat használ is, mint a következők, és nem a szokásos PR-zsargonban beszél, az ember tudja, hogy a párizsi helyzet jelenleg több mint feszült, de talán már ki is forr a talaj: „Igen, ez elfogadhatatlan. Nem kezdhetjük így a játékot. Ez szégyen, mert versenytársak vagyunk. Előre kell tekintenünk, és végre magunk mögött kell hagynunk a Bajnokok Ligája frusztrációt, nem feledve, hogy a legjobbat kell nyújtanunk magunkért és a klubért, az intézményért” – mondta Mauricio Pochettino a Monaco elleni mérkőzést követő sajtótájékoztatón.

A legjobbakat kívánom maguknak a játékosoknak, a klubnak és az intézménynek – máris pletykálnak arról, hogy az edzőt és hány játékost láthatunk-e még július elejétől párizsi szerelésben. A „Le Parisien” például hetek óta arról számolt be, hogy Pochettino és a PSG útjai a nyáron elválnak; Mbappé holléte mellett Lionel Messié is kétségesnek tűnt nemrég.