kedd, április 30, 2024
HomeTennisMaria és Siegemund a negyeddöntőben a bogotai tornán

Maria és Siegemund a negyeddöntőben a bogotai tornán

2022 és 2023 Tatjana Maria győzött a bogotai tenisztornán. Idén is bejutott a negyeddöntőbe, akárcsak Laura Siegemund. Máriára most egy újabb korábbi győztes vár

A címvédő Tatjana Maria és Laura Siegemund is bejutott a negyeddöntőbe a bogotai tenisztornán.

A 36 éves Maria 2:6, 6:0, 6:2-re nyert az argentin Julia Riera ellen. A második helyen kiemelt Bad Saulgau-i játékos az első szett elvesztése után visszavágott, és 1:54 óra alatt győzött. A 36 éves Siegemund 6:7 (4:7), 6:4, 6:2 arányban győzte le a brit Francesca Jonest, 2:57 óra után 2:57 óra alatt váltotta gólra a meccslabdáját.

Maria a negyeddöntőben a hatodik helyen kiemelt kolumbiai Camila Osorio ellenfele lesz; a 22 éves játékos 2021-ben megnyerte a tornát. Maria a címvédő Bogotában, 2022-ben és 2023-ban is diadalmaskodott a kolumbiai fővárosban rendezett salakpályás tornán. Siegemund a legjobb nyolc között az első helyen kiemelt cseh Marie Bouzkovával (25) találkozik.

Jule Niemeier korábban már a 16 között kiesett a WTA-tornán. A 24 éves dortmundi játékos a spanyol Cristina Bucsa (26) ellen szenvedett vereséget.