петък, май 3, 2024
HomeTennisМария и Зигемунд на четвъртфиналите на турнира в Богота

Мария и Зигемунд на четвъртфиналите на турнира в Богота

2022 и 2023 Татяна Мария спечели турнира по тенис в Богота. Тази година тя също достигна до четвъртфиналите, както и Лаура Зигемунд. Още една бивша победителка сега очаква Мария

Защитената шампионка Татяна Мария и Лаура Зигемунд достигнаха до четвъртфиналите на турнира по тенис в Богота.

36-годишната Мария спечели с 2:6, 6:0, 6:2 срещу Хулия Риера от Аржентина. След като загуби първия сет, поставената под номер две в схемата от Бад Заулгау се пребори и спечели за 1:54 часа. 36-годишната Зигемунд победи Франческа Джоунс от Великобритания с 6:7 (4:7), 6:4, 6:2, като превърна мача в нейна победа след 2:57 часа.

Сега Мария ще се изправи срещу шестата поставена Камила Осорио от Колумбия на четвъртфиналите. 22-годишната тенисистка спечели турнира през 2021 г. Мария е защитаваща титлата си в Богота, като е триумфирала на турнира на клей в колумбийската столица през 2022 и 2023 г. Зигемунд ще се изправи срещу чехкинята Мария Бузкова (25 г.), поставена под номер едно, в кръга на най-добрите осем.

Преди това Юле Нимайер отпадна в 16-ия кръг на турнира на WTA. Дортмунд. 24-годишната тенисистка загуби от испанката Кристина Букса (26).