csütörtök, május 2, 2024
HomeMotorsportsMarc Marquez Acostáról: "A jelen és a jövő egyik nagyja"

Marc Marquez Acostáról: „A jelen és a jövő egyik nagyja”

Gárdaváltás a MotoGP-ben? Marc Marquez a jövő bajnokának tartja Pedro Acostát – vajon az újonc még el tudja-e csikarni tőle a 2013-as győzelmi rekordját?

Pedro Acosta történelmet írt azzal, hogy a Portugál Nagydíjon megszerezte első dobogós helyezését a MotoGP-ben. Ő a harmadik legfiatalabb versenyző (19 éves és 304 napos), aki dobogón végzett a királykategóriában. Ha csak a 2002-től kezdődő modern MotoGP-korszakot vesszük figyelembe, ő vezeti a ranglistát

Egy lenyűgöző debütálás, amelyet a MotoGP újonca még felülmúlhat, ha egy másik rekordot is megdönt, mégpedig a kategória legfiatalabb győztesének rekordját.

A 2013-as Amerikai Nagydíj óta ezt a címet nem más tartja, mint Marc Marquez, aki 20 évesen és 63 naposan nyerte első versenyét a királykategóriában. Tisztán matematikailag Acostának a 2024-es szezon teljes első felére van ideje, hogy megelőzze Marquezt ebben a tekintetben.

A MotoGP újonca május 25-én lesz 20 éves, és az utolsó nagydíj, mielőtt átlépi a 63 napos korrekordot Marqueznél, az idei Német Nagydíj lesz a Sachsenringen július 5-7. között.

A spanyolok a szezonban már többször vívtak közvetlen párharcot a pályán, legutóbb Portugáliában, ahol Acosta le tudta hagyni Marquezt. Marquez így nyilatkozott: „Jó őt követni, mert ő egy újonc. Könnyedén motorozik, és remekül kihasználja a szegélyköveket és a gumikat.”

„Csodálatos versenyt vezetett, szupergyors volt. A katari futam előtt azt mondtam, hogy idén dobogós helyezéseket és győzelmeket fog elérni. Meglátjuk, hogy rögtön a bajnoki címért tud-e harcolni.”

Arra a kérdésre, hogy Acosta emlékeztet-e egy kicsit saját magára, a nyolcszoros világbajnok így felelt: „Igen. Ő az egyik nagy név a bajnokságban a kis kategóriákban, és ő lesz az egyik nagy név a jövőben és a jelenben is.”

És Jorge Martin, aki megnyerte a portugáliai versenyt Enea Bastianini és Acosta előtt, szintén azt mondta, hogy az újonc „egy kicsit magamra emlékeztet”.

„Én is harmadik voltam a második futamon. Minden bizonnyal ő lesz az egyik legkeményebb ellenfél a jövőben. De ez nem meglepő. Mindannyian tudjuk, hogy milyen tehetséges. Ezért ül ma itt velünk” – mondta Martin.