péntek, május 3, 2024
HomeFootballLjubicic bravúrral a LASK-nak: meghiúsult a Salzburg bajnoki küldetése

Ljubicic bravúrral a LASK-nak: meghiúsult a Salzburg bajnoki küldetése

Az

LASK megadta a választ a felső-ausztriaiak utóbbi nehéz napjaira. A Linz 3-1-es hazai győzelmet ünnepelhetett a sorozatban bajnok Salzburg ellen, Marin Ljubicic minden gólját szerezte

A Salzburg bajnoki küldetése akadozik. A Bikák pénteken az utóbbi évek egyik leggyengébb teljesítményét nyújtották a LASK otthonában, 3:1 (0:2) vereséget szenvedtek, és hat fordulóval a Bundesliga bajnoki csoportjának élén a Sturm Graz megelőzésének veszélye fenyegeti őket vasárnap. Öt nappal a Rapid elleni hazai 1:1-es döntetlen után a Salzburg újabb csalódást keltő teljesítményt nyújtott, Nene egyetlen gólja (84.) túl későn született

A

LASK ezzel szemben teljesen más arcát mutatta a Sageder edző távozása utáni első meccsén, különösen a hatékonyságot tekintve. Ljubicic triplája (18./büntető, 26., 73.) a Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik mérkőzésén a LASK második győzelmét jelentette, ezúttal Darazs és Ritscher vezetésével a pálya szélén. A Linz, amelytől első fokon megtagadták a következő szezonra szóló licencet az edzőválasztási eljárás során órákkal korábban elkövetett botlás miatt, visszakapaszkodott a harmadik helyre, de vasárnap a Rapid helyettese lehet

VAR-tanulmány büntetést eredményezett

A

LASK-ból nem csak a tavasszal sokszor fájóan hiányolt csapatkapitány Zulj hiányzott, de a középpályás Horvath is kénytelen volt kihagyni a Sturm elleni 1-0-s vereség alkalmával elszenvedett bokasérülés miatt. A legizgalmasabb személyi helyzet azonban a kispadon alakult ki. Darazs vette át a vezetőedzői posztot, mert az eredetileg Sageder utódjaként bemutatott Ritscher nem rendelkezik a szükséges profi licenccel, így csak „társként” tevékenykedhet.

Az új vezetőedzői duó láttán a Salzburg úgy kezdett, mint a tűzoltók, és már néhány másodperc után csúcslehetőséget kapott Koita, aki Fernando távolléte után Konatéval együtt alkotta a Salzburg csatársorát. Koita azonban egyedül célt tévesztett Lawal kapus előtt. A LASK néhány perc elteltével jobban belelendült a játékba, és végül egy büntetővel jutalmazták. Guindo szabálytalankodott Stojkovic ellen a büntetőterületen belül, és a VAR vizsgálat után Harkam játékvezető a pontra mutatott. Ljubicic esélyt sem adott Schlager kapusnak, a Salzburg pedig láthatóan sokkot kapott

Ezzel a pillanattal ismét felfokozódott a hangulat az arénában. Hallhatóan szenvedett a „Landstrassler” bojkottja miatt a kezdéskor. A szurkolói csoport nemtetszését fejezte ki a grazi szurkolói akciót követő, szerintük önkényes stadiontilalmak miatt. A szurkolói tiltakozás során az idegenbeli szerelés ellen többek között tárgyakat dobáltak a pályára, ami a mérkőzés megszakításához vezetett, és kiváltotta a klubvezetés nemtetszését.

A hangulat azonban a Guglban a vezetés megszerzése után nem sokkal még inkább fokozódott. Egy gyors ellentámadást Ljubicic fejezett be Bello és Flecker révén néhány méterről, így 2:0-ra alakult az állás, és tovább növelte a bajnok bizonytalanságát. Támadásban kétségbeesettnek tűntek, védekezésben pedig gyakran hiányzott a szilárdság. A szünetig (40′) a vendégek legveszélyesebb dolga Konate elszánt szólója maradt, amit Lawal kézzel tudott kezelni (40′).

Linzer ereje fogytán

A szünet után egyértelműen érezhető volt a Salzburg dühe. Csúcslehetőségek azonban nem adódtak, a legjobb lehetőség Sucic előtt adódott, aki közelről lőtt csapattársa, Konate mellett a kapuba (54′). Ismét megengedtek maguknak azonban kényes labdavesztéseket, amire most már szinte kizárólag a LASK koncentrált. A hazaiak néhány veszélyes akció ellenére ezt egyelőre nem tudták kihasználni.

Nem is volt rá szükség. Egy óra elteltével Struber új játékosokat hozott be Ratkov, Forson és Dedic személyében, de a Salzburg fantáziátlansága folytatódott. Ahogyan a védekezés törékenysége is. Még mielőtt a záró negyedóra elkezdődött volna, Bello néhány méterre a büntetőterülettől elkergette a labdát Dedic elől, majd Ljubicicet etette, aki lövéssel bebiztosította az előzetes döntést.
Az

Salzburg legalább morált mutatott, és Joker Nene révén egy késői gólt szerzett. Ez már túl késő volt. Nem sokkal a rendes játékidő vége előtt, amikor a Linz ereje már láthatóan fogyatkozott, Lawal egy bravúros védéssel hiúsította meg Nene-t, hogy megakadályozza a végső gólt (88′), majd percekkel később Sucic közelről nem talált be (90.+4).

Nem sokkal később Sucic közelről nem talált be (90.+4).