péntek, március 29, 2024
HomeChampions LeagueLiverpool és Real Madrid: A döntőbe vezető út

Liverpool és Real Madrid: A döntőbe vezető út

Liverpool FC és a Real Madrid útja a Bajnokok Ligája idei döntőjébe aligha lehetne különbözőbb. És mégis valahogyan összekapcsolódnak.

A királyiak valószínűleg már hallani sem akarnak róla – és valószínűleg aligha emlékszik más is erre a groteszk helyzetre -, de a Real Madrid a télen keservesen panaszkodott a Paris Saint-Germain 16-os döntetlenje miatt. Így van, volt ott valami. A lottógolyók helytelen összetétele, sorsolás a második próbálkozásnál. És a PSG helyett a Benfica a Real Madridnak, amely megnyerte a csoportját az Inter Milan, a Sheriff Tiraspol (hazai vereség a Bernabeuban) és a Shakhtar Donetsk előtt.

Az, ami ezután következett, a Prinzenparkban a királyiak számára egy lecke volt. Ami ezután következett, az azonban olyan látványos utazás volt az élvonalbeli bajnokság kieséses fordulóiban, hogy azt a rekordbajnokságban senki sem szeretné sokáig kihagyni. Benzema kalapácsütése, miután az első mérkőzésen 1-0-ra, a másodikon pedig 1-0-ra kikapott – sokáig esélytelennek tűnt, de végül győzött.

Real is megakadályozta a visszatérést – felzárkózással

A Real Madrid az egyéniségek zsenialitásától vezérelve az alig kevésbé zseniálisan irányított – végül is címvédő – Chelsea FC és a Manchester City ellen is győzedelmeskedett. Karim Benzema 15 góllal jeleskedett eddig a szezonban, akár a Kékek elleni 3:1-es negyeddöntő első mérkőzésén, akár a 3:0-s hátrány utáni 2:3-as „visszatérésben” a bevehetetlen Bernabeuban.

A királyiak csak maguknak engedik meg, hogy behozzák a lemaradásukat. Nem lehetett megingatni a 0:2, 1:3 és 2:4 ellenére a 3:4-es manchesteri látványosságban, majd a visszavágón két perc alatt két gólt kaptak. Bár a City a 90. percig még 1-0-ra és 5-3-ra (összesítésben) vezetett Madridban. A hab a tortán eddig, mintha valaki megrendezte volna. Hűen a mottóhoz: Aki a Real Madrid ellen vezet, az már vesztett.

Szóval a Liverpoolnak át kell majd ütemeznie? A csoportgyőztes vörösök 18 pontból 18-mal az Atletico Madrid, az FC Porto és a Milan előtt végül nem az RB Salzburggal, hanem az Interrel találkoztak a legjobb 16 között – és az első mérkőzést 2-0-ra nyerték Milánóban. Veszélyes. Az Anfield Roadon rendezett visszavágón az Inter hirtelen vezetett, és nyomott a második gólért, amíg a Nerazzurri meg nem tizedelte magát. Épp időben.

Félelmetes pillanatok a Villarrealnál

Azután a negyeddöntőben 3-1-re verték a Benficát, előbb az első, majd a második mérkőzésen is. De a portugálok felzárkóztak az Anfielden, 3:2, 3:3, a Liverpool megremegett. Aztán a Benfica kifutott az időből. A Reds a Royals ellentéte volt: Az elődöntőben a Villarreal ellen ismét az állítólagos könnyű döntetlen, ismét az első mérkőzésen aratott győzelem (2:0). És ismét a másik visszatérése, amikor is a Submarinos váratlanul 2:0-ra is vezetett. Nem volt meg a kellő minőség ahhoz, hogy megakadályozzák a Liverpool visszatérését (0:2 után 3:2).

A szombati nagydöntőben tehát a Real Madrid, amely utoljára 1981-ben veszített el egy Henkelpot-döntőt a Liverpool ellen Párizsban, a Liverpoollal találkozik Párizsban. És a Liverpool, amely 2018-ban keservesen kikapott a Real Madridtól abban a döntőben, a Real Madridtól. Egy találkozás valahol a bosszú és a felzárkózás között. A kérdés már csak az, hogy befejeződik-e vagy megakadályozzák.