péntek, április 19, 2024
HomeTennisLisicki szeretné élvezni a szereplését a berlini tornán

Lisicki szeretné élvezni a szereplését a berlini tornán

Berlin – A hosszú ideig tartó egészségügyi problémái után a helyi hős Sabine Lisicki szeretné élvezni a szereplését a berlini tenisztornán.

„Hihetetlenül boldog vagyok, hogy Berlinben játszhatok. A hazámban, az otthoni klubomban. Nincs annál jobb, mint visszatérni oda, ahol az utam kezdődött, és aztán füvön játszani” – mondta a 32 éves berlini. „Mindenekelőtt örülök, hogy újra a pályán lehetek, és élvezni akarom a játékot”.

Lisicki, aki súlyos térdsérülése után a világranglista 1127. helyére csúszott vissza, a szombaton kezdődő selejtezőkre vadkártyát kap a rangos tornára. A főtábla mérkőzései hétfőn kezdődnek. Az elmúlt hetekben Lisicki már játszott kisebb tornákon.

Visszatérés sok kemény munkával

Sérülési szünete nagyon hosszú, 18 hónapos volt – mondta a teniszező, aki 2013-ban a wimbledoni füves pályás klasszikus döntőjéig jutott. „Nem csak egy tiszta keresztszalag-szakadás volt, nagyjából mindent helyrehoztak” – mondta a 32 éves játékos. Ő és csapata rengeteg kemény munkát fektetett a visszatérésébe. A berlini versenyen való részvétel már körülbelül egy éve volt a célja, és sok erőt adott neki, mondta.

Sérülése szünetében Lisicki sztárként támogatást kapott az ex-sísztár Lindsey Vonntól is, aki maga is rendelkezik tapasztalatokkal súlyos térdsérülésekkel kapcsolatban. „Nagy inspirációt jelentett számomra, hogy visszatérjek” – mondta Lisicki. A kapcsolatfelvétel az Instagramon keresztül történt, mondta.

Bár Lisicki nem akart konkrét célt kitűzni a tornára, az ambíciója egyértelmű volt: „Nem csak azért jövök ide, hogy játsszak”. Minden mérkőzésen győzni megy ki a pályára.