hétfő, április 29, 2024
HomeTennisKyrgios lemarad az elődöntőről - Gauff is kiesett

Kyrgios lemarad az elődöntőről – Gauff is kiesett

Nick Kyrgios felkapta a táskáját és csalódottan hagyta el az Arthur Ashe Stadiont: az ausztrál teniszcsillag egy öt szettes thrillerben maradt le az elődöntőről a New York-i US Openen.

Két nappal a címvédő Daniil Medvegyev elleni kiváló győzelme után Kyrgios 3:39 óra után 5-7, 6-4, 5-7, 7-6 (7-3), 4-6-ra kikapott az orosz Karen Khachanovtól. A mérkőzés alatt a túl sok hibát vétő wimbledoni döntős Kyrgios vádliját kezelték.

„Sikerült” – mondta Khachanov, aki láthatóan büszke volt arra, hogy első Grand Slam-elődöntőjébe jutott. Ott találkozik majd a norvég Casper Ruuddal. Az ötödik helyen kiemelt Ruud korábban három sima szettben, 6-1, 6-4, 7-6 (7-4) arányban legyőzte az olasz Matteo Berrettinit, és ezzel a torna történetének első norvégjaként jutott a legjobb négy közé. Ha Ruud bejut a döntőbe, akkor a verseny után átveheti a világranglista első helyét az orosz Medvegyevtől.

Az első női elődöntő párosítása is eldőlt: a wimbledoni döntős Ons Jabeur Carolina Garcia ellenfele lesz. A francia Garcia 6:3, 6:4-re nyert az amerikai fiatal sztár, Coco Gauff (18) ellen. A tunéziai Jabeur 6-4, 7-6 (7-4) arányban győzte le az ausztrál Ajla Tomljanovicot, aki a harmadik fordulóban Serena Williamst ejtette ki a versenyből.

„Nem játszottam olyan szinten, mint amilyenre szükségem lett volna a győzelemhez” – mondta Gauff, aki ennek ellenére elégedetten tekintett vissza a versenyre: „Összességében szuper büszke vagyok magamra. De éhes vagyok még többre is.”