szombat, május 18, 2024
HomeTennisKrejcikova és Keys a negyeddöntőben - kiesett a páros

Krejcikova és Keys a negyeddöntőben – kiesett a páros

Melbourne – Barbora Krejcikova és Madison Keys egymás ellen játszik az Australian Open elődöntőjébe jutásért.

A francia nyílt teniszbajnokságon győztes Krejcikova és a korábbi US Open-döntős Keys vasárnap magabiztos győzelmekkel jutott a negyeddöntőbe Melbourne-ben. A világranglistán negyedik Krejcikova 6-2, 6-2-es győzelemmel őrizte meg címvédési esélyeit a kétszeres Australian Open-győztes fehérorosz Viktorija Azarenka ellen. A cseh teniszező a szezon első Grand Slam-tornáján korábban két alkalommal sem jutott tovább a második fordulóból.

„Csodálom Vicát. Ő itt egy bajnok. Rendkívül boldog vagyok, hogy ma nyertem. Nehéz szavakat találni” – mondta a 26 éves cseh. Győzelmét 1:25 óra alatt tette tökéletessé. Asarenka a mérkőzés alatt kezelték a nyakát.

A szintén 26 éves Keysnek korábban mindössze 69 percre volt szüksége a spanyol Paula Badosa elleni 6-3, 6-1-es győzelméhez. Keys 2017-ben döntőbe jutott a US Openen, és eddigi legjobb eredménye az Australian Openen egy elődöntő volt 2015-ben. „Csak élvezem, hogy újra teniszezhetek” – mondta a világranglista 51. helyezettje.

Mindhárom német hölgy – Angelique Kerber, Andrea Petkovic és Tatjana Maria – már az első fordulóban kiesett. Petkovic esélytelen volt a Krejcikova elleni nyitómeccsén.

A férfi párosoknál véget ért Kevin Krawietz és Andreas Mies Grand Slam visszatérése. A 16 között a párosverseny kétszeres French Open-győztesét az ötödik helyen kiemelt ausztrál John Peers és a szlovák Filip Polasek 1:6, 2:6 arányban egyértelműen legyőzte. Polasek és Peers már az Australian Open előtt is bizonyította jó formáját, amikor a Sydneyben rendezett tornán címvédőként győzött. Ott a két német az elődöntőbe jutott. Az elmúlt szezonban Mies térdműtétje miatt nem tudtak együtt versenyezni.