csütörtök, május 2, 2024
HomeFootballKötelező feladat teljesítve: Japán csoportmásodik Irak mögött a 16 között

Kötelező feladat teljesítve: Japán csoportmásodik Irak mögött a 16 között

Az Irak elleni 2-1-es vereséget követően Japánra kihívás várt az Ázsia-kupa D csoportjának utolsó játéknapján, de könnyedén vette az indonéziai akadályt. A 3:1-es győzelemmel a japánok Irak mögött a 16 közé jutottak

Azt követően, hogy a torna nyitányán 4:2-re legyőzte Indonéziát, a japán válogatott a második játéknapon megbotlott Irak ellen (1-2). Az Ázsia-kupa rekordgyőztesei így nyomás alá kerültek az Indonézia elleni utolsó csoportmérkőzésen. Legalább egy pontra lett volna szükségük ahhoz, hogy a pontegyenlőséggel és a rosszabb gólkülönbséggel induló indonézek ellen tartsák magukat.

Hajime Moriyasu edző nagy rotációval reagált az iraki vereségre: csak a kapus Suzuki, a csapatkapitány Endo és a játékmester Kubo kezdett újra. A gladbachi Itakura sérülés miatt nem léphetett pályára, a bochumi Asano pedig a kispadra kényszerült játékosok között volt. Helyette a freiburgi Doan kapott lehetőséget

Villámkezdés a helyéről

A mérkőzés első izgalma nem váratott sokáig magára. A mérkőzés második percében az indonéz Jordi Amat a büntetőterületen belül szerelte Uedát, és lehozta a csatárt. A hosszas VAR-ellenőrzés után a japánok jogos büntetőt ítéltek, amit Ueda személyesen értékesített (6′).

A továbbiakban Japán mindent kézben tartott, még ha ritkán is volt igazán meggyőző. A szamurájkékek azonban kihagytak egy nagy lehetőséget, hogy 2:0-ra alakítsák az állást: Kubo védekezésen keresztüli ziccere után Maikuma passzolt Nakamurának. A szélső szabadon lőhetett a büntetőpontról, de a labda a belső kapufát találta el, ahonnan visszapattant (34′).

Doan felpörgött, de nem kapta meg a jutalmát

A japánok aztán a szünet után határozottabbá váltak. Különösen a freiburgi Doan pörgött fel, és egy alacsony keresztlabdát tökéletesen tálalt Uedának, aki befejezte a bravúrt, és közelről a harmadik gólját lőtte a tornán (52′). Doannak is meg kellett volna kapnia a jutalmat, de a szélső előbb nem talált be éles szögből (54′), majd egy felsőléccel célt tévesztett (61′), és a fejesét sem tudta átjuttatni a középhátvéd Hubner mellett, aki a hajrában hárított (64′).

Nem sokkal a vége előtt ismét Hubner került a középpontba. A japán Ueda ismét beleállt a játékba, Ito keresztlabdáját vette át és hét méterről fejelt a kapuba. Amikor tisztázni próbált, Indonézia középső védője a keresztléc aljára, majd onnan a kapuba terelte a labdát (88′). Ennek ellenére Indonéziának sikerült becsületgólt szereznie. Walsh a hosszabbítás első percében egy hosszú bedobás után 1:3-ra alakította az eredményt

A japánok így a második helyen állnak a legjobb 16 között a csoportot maximális pontszámmal megnyerő Irak mögött. Ott az E csoport győztese vár rájuk jövő szerdán (12.30) – Jordánia, Dél-Korea vagy Bahrein a lehetséges ellenfél. Azonban az indonézeknek is van még egy kis esélyük. Ha az E és az F csoportból hátralévő két csoport harmadik helyezettjei közül valamelyik három pontnál kevesebbel és 3:6 góllal végez, akkor a csoport negyedik legjobb harmadik helyezettjeként jutnának tovább