csütörtök, május 16, 2024
HomeTennisKorpatsch a második fordulóban az Australian Openen

Korpatsch a második fordulóban az Australian Openen

Jó kezdés a német teniszprofik számára Melbourne-ben. Tamara Korpatsch továbbjutott a második fordulóba az Australian Openen. A hamburgi születésű játékos számára eleinte nem alakultak jól a dolgok

Tamara Korpatsch lett az első német teniszező, aki bejutott a második fordulóba az Australian Openen. A 28 éves hamburgi játékos a brit Jodie Burrage-ot verte 2:6, 6:3, 6:0-ra Melbourne-ben. Korpatsch a második meccslabdáját 1:51 óra után váltotta gólra.

A világranglista 81. helyén álló Korpatsch rosszul kezdett a Melbourne Park 13-as pályáján, és mindössze 28 perc után feladta az első szettet. Az észak-német azonban ezután feljavult, és sokkal kevesebb könnyű hibát vétett. 1:20 óra elteltével kiegyenlítette a szettet, és megtörte a 24 éves brit ellenállását.

Korpatsch a harmadik szettben egy gyors bréket ért el, és onnantól kezdve megállíthatatlan volt. A hamburgi most először jutott a második fordulóba Melbourne-ben. Most a kilencedik helyen kiemelt cseh Barbora Krejcikova lesz az ellenfele.

Ella Seidel lesz a második német, aki vasárnap bekapcsolódik a küzdelmekbe. A 18 éves hamburgi selejtezős játékos a címvédő fehérorosz Aryna Sabalenka ellen lép pályára az éjszakai szekció második mérkőzésén a Rod Laver Arénában.

A férfi egyesben a társfavorit Jannik Sinner nagyobb gond nélkül jutott tovább a második fordulóba. Az olasz világranglista-vezető 6:4, 7:5, 6:3 arányban verte a holland Botic van de Zandschulpot.