неделя, май 12, 2024
HomeTennisКорпач във втория кръг на Откритото първенство на Австралия

Корпач във втория кръг на Откритото първенство на Австралия

Добър старт за германските тенисисти в Мелбърн. Тамара Корпач преминава във втория кръг на Откритото първенство на Австралия. В началото нещата не изглеждаха добре за родената в Хамбург

Тамара Корпач стана първата германска тенисистка, достигнала до втория кръг на Откритото първенство на Австралия. 28-годишната тенисистка от Хамбург победи британката Джоди Бърейдж с 2:6, 6:3, 6:0 в Мелбърн. Корпач реализира втория си мачбол след 1:51 часа.

Корпач, номер 81 в света, започна лошо на корт 13 в Мелбърн Парк и отстъпи в първия сет след само 28 минути. След това обаче северногерманката се подобри и правеше много по-малко лесни грешки. След 1:20 часа тя изравни сетовете и сломи съпротивата на 24-годишната британка.

Корпач успя да направи бърз пробив в третия сет и от този момент нататък беше неудържима. Родената в Хамбург тенисистка за първи път достигна до втория кръг в Мелбърн. Сега тя ще се изправи срещу поставената под номер девет чехкиня Барбора Крейчикова.

Ела Зайдел ще бъде втората германка, която ще се включи в екшъна в неделя. 18-годишната квалификантка от Хамбург ще се изправи срещу защитаващата титлата си Арина Сабаленка от Беларус във втория мач от нощната сесия в „Род Лейвър Арена“.

На мъжкия сингъл съфамилникът Яник Синер премина във втория кръг без особени проблеми. Четвъртият в света италианец победи Ботич ван де Зандщулп от Холандия с 6:4, 7:5, 6:3.