vasárnap, április 28, 2024
HomeFootballKlubvilágbajnokság 2023: A mérkőzések menetrendje és résztvevői

Klubvilágbajnokság 2023: A mérkőzések menetrendje és résztvevői

A Manchester City a triplázás után a klubvilágbajnoki címet is megnyerheti? Itt mindent megtudhatsz a szaúd-arábiai versenyről

A FIFA Klubvilágbajnokság december 12. és 22. között kerül megrendezésre Szaúd-Arábiában. A Dzsidda kikötővárosában hét csapat fog megmérkőzni, hogy kiderüljön, ki lesz a rekordbajnok Real Madrid (öt bajnoki cím) utódja. A királyiak, akik februárban biztosították be a bajnoki címet, nem vesznek részt – a regnáló Bajnokok Ligája-győztes Manchester City viszont igen.

A kontinensviadalok összes győztese részt vehet. Az Égszínkékek mellett tehát a Copa Libertadores (Dél-Amerika), a CAF Bajnokok Ligája (Afrika), az AFC Bajnokok Ligája (Ázsia), a CONCACAF Bajnokok Kupája (Észak- és Közép-Amerika) és az OFC Bajnokok Ligája (Óceánia) győztesei is képviseltetik magukat. A résztvevők mezőnyét a házigazda ország csapata egészíti ki.

A klubvilágbajnokság résztvevői áttekintve

• Manchester City (Anglia, Európa)

• Fluminense Rio de Janeiro (Brazília, Dél-Amerika)

• Al-Ahly (Egyiptom, Afrika)

QUrawa Red Diamonds (Japán, Ázsia)

QClub Leon (Mexikó, Észak- és Közép-Amerika)

QAuckland City (Óceánia, Új-Zéland)

QAl-Ittihad (Szaúd-Arábia)

A klubvilágbajnokság mérkőzéseinek listája

JA klubvilágbajnokságot 2005 óta kieséses rendszerben játsszák. Európa és Dél-Amerika csapatai kiemeltek az elődöntőbe. Afrika, Ázsia, valamint Észak- és Közép-Amerika képviselői a negyeddöntőbe jutnak. Az Auckland City és az Al-Ittihad kedden (december 12-én) játszotta ki a negyeddöntő negyedik helyét. A szaúd-arábiai bajnok többek között Kanté és Benzema góljai után 3-0-ra nyert.

A Manchester City a triplagyőzelem után első klubvilágbajnoki címét is megszerezheti. A Polgárok december 15-én, pénteken (15:30 MESZ) a Club Leon és az Urawa Red Diamonds mérkőzését figyelik. A ManCity ezt követően december 19-én, kedden a győztes ellenfele lesz.

A Fluminense elődöntős ellenfele (december 18., 19 óra MESZ) az Al-Ahly és az Al-Ittihad – Auckland City mérkőzés győztese között dől el. A klubvilágbajnokság döntőjére december 22-én, pénteken (19:00 MESZ) kerül sor. Ezt megelőzően a harmadik helyért a két vesztes elődöntős között ugyanezen a napon (15:30 MESZ) rendezik meg a mérkőzést.

A klubvilágbajnokság mérkőzéseinek listája áttekinthető

Kvalifikáció

Al-Ittihad – Auckland City (december 12., 19.00 MESZ)

Negyeddöntő

Club Leon – Urawa Red Diamonds (december 15., 15:30 MESZ)
          Al-Ahly – Al-Ittihad (december 15., 19:00 MESZ)

féldöntő

Fluminense Rio de Janeiro – Győztes Al Ahly/Al-Ittihad (december 18., 19:00 MESZ)
          Győztes Club Leon/Urawa Red Diamonds – Manchester City (december 19., 19:00 MESZ)