vasárnap, április 28, 2024
HomeFootballKlopp bosszús a liverpooli "vihar" ellenére, és megerősíti a Salzburg-tárgyalásokat

Klopp bosszús a liverpooli „vihar” ellenére, és megerősíti a Salzburg-tárgyalásokat

Az RB Salzburgtól elszenvedett 0:1-es tesztmérkőzéses vereség után Jürgen Klopp „nagyon” bosszús – és egy érdekes részletet árul el a múltból.

Az új szezon sikeres kezdete után, amely az ÖFB-kupa első fordulójában és a Wiener Austria elleni bajnoki nyitányon (3-0) aratott győzelemmel indult, az RB Salzburg az FC Liverpool elleni szűk 1-0-s győzelemmel tette fel az újabb felkiáltójelet a mérlegére. Az előző szezon Bajnokok Ligája-döntőse elleni rangos győzelem alkalmával a fiatal támadó, Benjamin Sesko szerezte a döntő gólt közel 30 ezer néző előtt.

„Hatalmas dicséret a mentalitásért, amellyel ez a fiatal csapat visszavágott. Sok tapasztalatot visznek magukkal, és remélhetőleg sok önbizalmat is” – mondta a mérkőzés után a láthatóan lelkes vezetőedző, Matthias Jaissle a ServusTV-nek. Kollégája, Jürgen Klopp viszont elégedetlen volt: „Nagyon bosszant, hogy kikaptunk. Az újonc Darwin már 25 perc után vezetést szerezhetett volna, de csak a keresztlécet találta el. Cserébe Sesko 1:0-ra vezetést szerzett a Salzburgnak (31.).

Klopp dicséri a Salzburgot: „Szinte mindent szeretek, amit csinálnak.

A második félidőben mindkét csapat sokat cserélt, Klopp behozta Mohamed Salah-t, Virgil van Dijkot, Andy Robertsont és Trent Alexander-Arnoldot, és egyre nagyobb nyomás alá helyezte a Salzburgot. A salzburgiak kezdtek vergődni, de gól nélkül maradtak. „Az utolsó 30 percben úgy rontottunk rájuk, mint a villám. És persze akkor gólt akarsz lőni. Az első félidőben túl sok hibát követtünk el. Túl szélesek voltunk, nem volt megfelelő a felállásunk. A Salzburg nagyon jól csinálta” – mondta Klopp.

Az 55 éves játékos általában véve elégedett volt az osztrák bajnokság vezetőinek teljesítményével: „Szinte minden tetszik, amit csinálnak. De ők még nagyon fiatalok, és meg kell nézni, hogyan kezelik ezt a helyzetet. Ezt nem tudom megítélni. De meglepetésekre mindenképpen jók. Mert egyszerűen jól helyezkednek, agresszívek és rendkívül veszélyesek, különösen az ellentámadásoknál.”

Klopp megerősítette, hogy tárgyalásokat folytat a Salzburggal a Mainz edzőjeként

A sajtótájékoztatón Klopp azt is elárulta, hogy a Mainz 05 vezetőedzőjeként töltött időszaka alatt kapcsolatba lépett a Salzburggal egy edzői állás kapcsán: „Igen, akkoriban voltak tárgyalások”. Azt azonban nem akarta elárulni, hogy akkoriban milyen messzire jutottak: „Olyan messze voltunk, hogy meg lehetett szakítani a tárgyalásokat. Barátságosan váltunk el.”

Az

Salzburg edzője, Jaissle eközben elsősorban a sikeres főpróbának örült a második helyezett Sturm Graz elleni közelgő összecsapás előtt: „Félelmetes este volt, hihetetlen közönség előtt, egy erős ellenfél ellen. De ez egy tesztmeccs, és tudjuk, hogyan kell osztályozni. Hétvégén ismét a bajnokságban, egy kemény rivális ellen a bajnokságban. És erre valók a pontok. Sajnos, ma már nincsenek. „