csütörtök, március 28, 2024
HomeChampions LeagueKaravajev lövi előre a Kijevet Isztambulban - a Fenerbahce szurkolói "Putyin" skandálással...

Karavajev lövi előre a Kijevet Isztambulban – a Fenerbahce szurkolói „Putyin” skandálással provokálnak

A Dinamo Kijev legyőzte a Fenerbahce Isztambult a Bajnokok Ligája selejtezőjében, és most a Sturm Graz lesz az ellenfele. Az FC Zürich szűken elbukta a kvalifikációt.

Az ukrán rekordbajnok hosszabbítás után 2-1-re (1:1, 0:0) győzött a Fenerbahce Isztambul otthonában a második forduló második mérkőzésén szerda este. A szűk idegenbeli győzelem elég volt a harmadik selejtezőkörbe jutáshoz, miután az első mérkőzésen 0-0-s döntetlen született. A Kijev a harmadik selejtezőkörben a Sturm Graz ellen lép pályára.

Vitaliy Buyalskyi (57.) és Oleksandr Karavaev (114.) gólt szerzett a Kijevnek. Szalai Attila (89.) nem sokkal a rendes játékidő vége előtt megszerezte az időközi egyenlítő gólt a Fenerbahcénak, amely sokáig csökkentett létszámban játszott, miután Ismail Yüksek (53.) sárga lapot kapott.

A mérkőzést azonban beárnyékolta a hazai szurkolók helytelen viselkedése. Miután Buyalskyi megszerezte az 1:0-ás gólt és fergetegesen ünnepelt, a lelátóról jól hallhatóan „Vlagyimir Putyin” kiáltások hallatszottak.

A kijevi edző később a Fanatik című lapnak „sajnálatosnak” nevezte az esetet, és tiltakozásul nem vett részt a sajtótájékoztatón. Sok Fenerbahce-szurkoló is értetlenségét fejezte ki a bekiabálások miatt a közösségi médiában. Az UEFA és a Fenerbahce részéről nem érkezett hivatalos nyilatkozat az este folyamán. A Dinamó szakemberei nem hagyták magukat provokálni a pályán, és a végén már a továbbjutásukat ünnepelték.

A Dinamó az első mérkőzést a lengyelországi Lodzban játszotta (0:0), mivel Kijev körül az orosz támadó háború miatt bizonytalan volt a helyzet. A háború kezdete és a bajnokság törlése óta a kijevi csapat teszt- és jótékonysági mérkőzésekkel tartotta magát formában – mint például áprilisban a Borussia Dortmundnál.

Újabb visszaesés Foda és Zürich számára

Német edző Franco Foda és Breitenreiter utódja kudarcot vallott új klubjával, az FC Zürichgel. A svájci bajnok hosszabbítás után sem jutott 2:2-nél tovább az azerbajdzsáni Qarabag Agdam elleni visszavágón. Az ex-Freiburg-játékos Ivan Santini a hosszabbításban (90.+5) egy időközi 2-1-es találattal mentette meg a svájciakat, de Owusu Kwabena gólt szerzett a vendégeknek (98.), akik az első mérkőzést 3-2-re megnyerték.

Foda lemondott az osztrák válogatott edzői posztjáról, miután nem sikerült kvalifikálnia magát a világbajnokságra. Még mindig várja csapata első győzelmét egy versenymérkőzésen.