vasárnap, április 28, 2024
HomeBasketballKleber hárompontosa hozta meg a Dallas első hazai playoff-győzelmét 2015 óta

Kleber hárompontosa hozta meg a Dallas első hazai playoff-győzelmét 2015 óta

Jalen Brunson és Maxi Kleber vezetésével a Dallas Mavericks megszerezte első playoff-sorozatbeli győzelmét a Utah Jazz ellen. Luka Doncic távollétében a Würzburger már reggel tudta, hogy milyen lesz az este

Maxi Kleber így sejtette – majd a Utah Jazz elleni második meccsen egyéni legjobbjával és nyolc bedobott hármassal jeleskedett. „Ma tíz hármast fogok bedobni” – mondta Dorian Finney-Smith-nek a mérkőzés elején, a würzburgi játékos karrierje legjobb rájátszásbeli meccse után számolt be.

A 110-104-es győzelem alkalmával a 30 éves játékos összesen tizenegy kísérletéből nyolcat süllyesztett el „a belvárosból” – figyelemre méltó a hárompontos vonal mögül szerzett pontjainak aránya. Nyolc hármas egy kiütéses meccsen – ez még Kleber elődjének, Dirk Nowitzkinek sem sikerült. „Ez egy forró kéz volt, és ha szabad vagyok, akkor szeretek tovább dobni” – mondta Kleber a dpa-nak.

Brunson 40

Azzal, hogy a Mavericks 1-1-re egyenlített, még mindig minden esélye megvan a továbbjutásra a második fordulóban. A Texansnak a 2011-es bajnoki cím óta nem sikerült ilyesmi. Most pedig irány a Nagy Sós-tó, ahol a Mavs nemrég tizenegy meccset veszített zsinórban – így a hétfői siker még fontosabbá vált. Kleber elmondta, hogy most „kiváló érzéssel” utazik Utahba. A sérült Luka Doncicnak csütörtökön végre vissza kell térnie.

Doncic helyét képviselve Jalen Brunson 41 pontos karriercsúccsal jeleskedett. Kleber a Mavericks második legjobb pontszerzője volt 25 ponttal és kivételes, 72,7 százalékos dobószázalékkal. „Nagyon örülök neki. Ahogy ma este játszott – kiemelkedő” – mondta Brunson német csapattársáról.

Kleber személyes legjobbja az NBA-ben 26 pont egy meccsen. A rájátszásban még soha nem szerzett 14 pontnál többet egy mérkőzésen. Pedig Kleber az All-Star szünet óta csak 19 százalékkal dobta be a hármasokat. „A főcsoport utolsó mérkőzésein nem találta el azokat. De ő egy profi. Csak megy tovább. Azokat azért kell lőnie, mert képes rá. És ma elkészítette őket. Nagyszerű volt ma” – dicsérte a Mavericks edzője, Jason Kidd.

„A rájátszásban vagyunk, a számok nem számítanak „

A nehézségek és a sérülés miatti kihagyás ellenére Kleber a főcsoport végén nem kételkedett magában. „Ez nyilvánvalóan nagy lökést ad. De még a korábbi meccseken is, amikor nem dobtam jól, sok mindent jól csináltam, és nyertünk. Ez a legfontosabb dolog. A rájátszásban vagyunk, a számok nem számítanak” – hangsúlyozta.

Ezért is örült a legjobban a saját szurkolói előtt elért visszatérésnek, hiszen időközben a Utah már tízpontos előnyre tett szert a második félidőben. „Nagyon, nagyon, nagyon, nagyon fontos” – mondta Kleber. „Összetartottunk és harcoltunk.” Ez Dirk Nowitzkinek is tetszett, aki közvetlenül a vége után egy tweetben örvendeztette meg a győzelmet.

Warriors fordít a Nuggets ellen

A Mavericks győzelme előtt a Philadelphia 76ers 112-97-re nyerte a Toronto Raptors elleni második mérkőzését. A sorozatban 2:0 az esélyesebb Joel Embiid és James Harden körül – Embiid 31 ponttal és tizenegy lepattanóval jelentkezett. A német Isaac Bonga a Raptors kispadján ült percek nélkül.

A Golden State Warriors szintén már 2-0-ra vezet, a második hazai meccsén 126-106-ra nyert a Denver Nuggets ellen. A nemrég megsérült Steph Curry ismét a padról szállt be, de így is ő volt a legjobb 34 ponttal. A félidei szünet előtt tizenkét ponttal vezető Nuggetsnél a sztárcenter Nikola Jokic az utolsó negyedben repült le a pályáról.