неделя, април 28, 2024
HomeBasketballТройка на Клебер донесе на Далас първата домакинска победа в плейофите от...

Тройка на Клебер донесе на Далас първата домакинска победа в плейофите от 2015 г. насам

Джелен Брансън и Макси Клебер изведоха Далас Маверикс до първата им победа в плейофите срещу Юта Джаз. В отсъствието на Лука Дончич Вюрцбургер вече знаеше сутринта как ще протече вечерта.

Макси Клебер го подозираше – и след това се отличи във втория мач срещу Юта Джаз с личен рекорд и осем превърнати тройки. „Днес ще пусна десет тройки“, каза той на Дориан Фини-Смит още в началото, съобщи роденият във Вюрцбург играч след най-добрия мач в кариерата си.

При победата със 110-104 точки 30-годишният играч реализира осем от общо единадесетте си опита „от центъра“ – забележителен процент точки от зоната зад трите точки. Осем тройки в един нокаут мач – това не беше успявал да направи дори предшественикът на Клебер – Дирк Новицки. „Това беше гореща ръка, а когато съм свободен, обичам да хвърлям“, каза Клебер пред dpa.

Brunson cracks 40

С изравняването на резултата от 1:1 Маверикс все още имат всички шансове да продължат във втория кръг. Тексасците не бяха успявали да постигнат нещо подобно, откакто спечелиха титлата през 2011 г. Сега се отправяме към Голямото солено езеро, където „Мавс“ наскоро загубиха единадесет поредни мача – това прави успеха в понеделник още по-важен. Клебер заяви, че сега пътува до Юта с „отлично чувство“. Контузеният Лука Дончич също трябва да се завърне в четвъртък.

На позицията на Дончич се представи Джейлън Брансън, който отбеляза най-добрия резултат в кариерата си – 41 точки. Клебер беше вторият най-добър реализатор на Маверикс с 25 точки и изключителен процент на стрелба от 72,7%. „Много съм щастлив за него. Начинът, по който игра тази вечер – изключителен“, каза Брансън за германския си съотборник.

Личният рекорд на Клебер в НБА е 26 точки в един мач. В плейофите той никога преди това не е вкарвал повече от 14 точки в един мач. И все пак Клебер е вкарал само 19% от тройките си след почивката за Мача на звездите. „Той не ги удари в последните мачове от основния кръг. Но той е професионалист. Той просто продължава да работи. Той трябва да стреля, защото може. И днес той ги направи. Той беше страхотен днес“, похвали го треньорът на Маверикс Джейсън Кид.

„Ние сме в плейофите, числата нямат значение „

Въпреки трудностите и прекъсването заради контузия в края на основния кръг, Клебер не се съмняваше в себе си. „Това очевидно е голям стимул. Но дори в предишните мачове, когато не подавах добре, направих много неща правилно и спечелихме. Това е най-важното. Ние сме в плейофите, числата нямат значение“, подчерта той.

Ето защо той беше най-щастлив от завръщането пред собствените си фенове, защото междувременно Юта вече имаше преднина от десет точки през второто полувреме. „Много, много, много важно“, казва Клебер. „Сплотихме се и се борихме.“ Това зарадва и Дирк Новицки, който приветства победата с туит веднага след края.

Warriors обръщат мача срещу Nuggets

Преди победата на Маверикс Филаделфия 76ers спечели втория си мач срещу Торонто Раптърс със 112:97. В серията резултатът е 2:0 за фаворизирания отбор около Джоел Ембийд и Джеймс Хардън – Ембийд се отчете с 31 точки и 11 борби. Германецът Айзък Бонга беше на пейката за Raptors без нито една минута.

Голдън Стейт Уориърс също вече водят с 2:0, като във втория си домакински мач спечелиха над Денвър Нъгетс със 126:106. Наскоро контузеният Стеф Къри отново влезе от пейката, но въпреки това беше най-резултатен с 34 точки. За Nuggets, които имаха преднина от 12 точки преди почивката, звездата Никола Йокич излетя от терена в последната четвърт.