hétfő, április 29, 2024
HomeBasketballKleber győzelemhez segítette a Mavs-t az Irving visszatérésében - Schröder továbbra is...

Kleber győzelemhez segítette a Mavs-t az Irving visszatérésében – Schröder továbbra is pont nélkül maradt

A Dallas Mavericks Kyrie Irving visszatérésének és a Philadelphiában aratott győzelemnek örülhetett. A Toronto Raptors edzője számára csapata teljesítménye „elfogadhatatlan” volt. Az NBA kedden

A hüvelykujjsérülés miatti hatmeccses kihagyás után Kyrie Irving visszatért az NBA parkettjére. A Dallas Mavericks sztárhátvédje ismét kitett magáért a texasiak 118:102-es győzelmében a Philadelphia 76ers ellen: 23 pontja és nyolc asszisztja, valamint Luka Doncic 19 pontja és a kezdőötösben szereplő Maxi Kleber (négy lepattanó, öt gólpassz, egy blokk) erős 14 pontja együttesen a 27. győzelmüket eredményezte az 50. meccsükön a szezonban. Fontos a Mavs számára a playoff-helyért folytatott harcban

A csúcsemberét, Joel Embiidet (meniszkusz) nélkülöző Sixers (30-19) egészen az utolsó negyedig tartotta a meccset, amikor a Dallas 41 ponttal elhúzott. A Mavs most továbbjutott Brooklynba, Irving régi törzshelyére.

„Senki sem kérdezi, mit csináltál tegnap „

A világbajnok Dennis Schröder a Toronto Raptorsszal (17-33) szenvedte el következő vereségét – méghozzá súlyosat, 100:138-nál. Egy nappal az OKC elleni keserű, hosszabbításos vereség után a kanadaiaknak nem volt esélyük, Schröder maga pedig mindössze 18 perc alatt öt assziszt mellett nem szerzett pontot. A Pelsből (29-21) Brandon Ingram (41 pont, kilenc assziszt, eladott labda nélkül) nagyrészt könnyű meccset játszott. „A fáradtság része ennek a ligának, és ebben nincsenek kifogások” – mondta Darko Rajakovic, a Raptors edzője utána. „Senki nem kérdezi meg, hogy mit csináltál tegnap, neked dolgod van – és a mai teljesítményünk elfogadhatatlan volt” – szidta csapatát a tréner, amiért egyik zónában sem volt versenyképes.

Sokkal jobban mennek a dolgok Daniel Theis és a Los Angeles Clippers (34-15) számára, akik az Atlanta Hawksot (22-28) is felülmúlták. Kawhi Leonard (36) és James Harden (30) vezettek a 149-144-es szétlövésben, Theis pedig kilenc ponttal és nyolc lepattanóval alig maradt le a dupla-dupláról. A Clippers a harmadik helyen áll a szoros nyugati konferenciában

Lakers és Cavs jó formában

A városi rivális Lakers a Charlotte Hornets (10-39, Miles Bridges 41 ponttal) 124:118-as győzelmével (10-39, Miles Bridges 41 ponttal) méltó lett az esélyes szerepéhez és 27-25-re javított. Anthony Davis 26 ponttal, 15 lepattanóval és 11 assziszttal járult hozzá sorozatban harmadik győzelméhez, ami pályafutása harmadik tripla-duplája. D’Angelo Russell (28) és LeBron James (26) is nagy szerepet játszott a sikerben.

A Cleveland Cavaliers (32-16) az utóbbi 15 meccséből a 14. győzelmét könyvelhette el a Sacramento Kings (29-20) elleni 136-110-es sikerrel, és továbbra is a keleti élvonalban áll. Donovan Mitchell (29 pont) ismét aláhúzta jó formáját.