hétfő, április 29, 2024
HomeFootballKét új aggály a Man Unitednél - Deka Hague felfüggesztve

Két új aggály a Man Unitednél – Deka Hague felfüggesztve

A Manchester United a Luton elleni szűk győzelemmel adott magának egy kis lélegzetvételnyi előnyt. Erik ten Hag menedzser számára – és személyesen számára is – azonban több rossz hír is érkezett

Sérülésproblémák folytatódnak a Manchester Unitednél. A Vörös Ördögök ugyan megnyerték a szombati, feljutott Luton Town elleni hazai összecsapást (1-0), de közben elveszítették Christian Eriksent és Rasmus Hoyleodot. A középpályás nem sokkal a félidő előtt térdproblémákkal távozott, helyére Mason Mount érkezett. Honfitársát, Höjlundot, aki az első négy Bajnokok Ligája-meccsén ötször volt eredményes, de a bajnokságban még nem, a 79. percben hordágyon vitték le, amikor a combja megadta magát.

Nem sokkal a végső sípszó után Eric ten-Hag edző, aki a gyengélkedő védőt, Aaron Wan-Bisakát is kénytelen volt rövid időn belül lecserélni, még mindig nem tudott pontosat mondani a két sérülés súlyosságáról. „Remélhetőleg nem túl súlyosak” – mondta egyszerűen.

Az már biztos, hogy maga a holland nem állhat csapata következő Premier League-meccsén rendelkezésére. Amikor a Vörös Ördögök a nemzetközi szünet után az Evertonhoz utaznak, Ten Hague a Luton elleni szezonbeli harmadik figyelmeztetése miatt lesz eltiltva.
A Ő azonban fellélegezhet, köszönhetően a középhátvéd Victor Lindelöf döntő fontosságú kalapácsütésének. A Bajnokok Ligájából való korai kieséssel, sőt a bajorok csoportjának harmadik helyével fenyegető Koppenhága elleni legutóbbi 4-3-as vereség ellenére Ten Hague szombaton meglepően pozitív hétközi döntetlent ért el – legalábbis a bajnokságban.

Ten Hag: „Tulajdonképpen elég jó helyzetben vagyunk „