hétfő, május 6, 2024
HomePremier LeagueA változás mindent elmond: Solanke fáj a meggyengült Szarkáknak

A változás mindent elmond: Solanke fáj a meggyengült Szarkáknak

A Dortmundban nyújtott gyenge teljesítményt követően a Newcastle a Bournemouthban is folytatta. Folytatódott a Bruno-Gimaras sorozat

A Bajnokok Ligája egyelőre megszakad a Newcastle United számára? A BVB csoportjában a kiesés veszélye fenyeget, a Premier League-ben pedig szombaton átmenetileg kiesett a legjobb négy hely. A hátvédsorukat súlyos csapást szenvedő Szarkák szombat este 2-0-ra kikaptak a Bournemouth otthonában, amely így szezonbeli második győzelmét ünnepelhette, és eltávolodott a kieső zónától.

Az e heti dortmundi meccsen (0-2) megsérült a csatár Wilson, a másik kulcsjátékos, és hogy a helyzetet tovább rontja, Bruno Guimarães sárga lapot kapott a Bournemouthban. Így Eddie Howe menedzser igazi csatár nélkül, de a 17 éves League One-debütáns Miley-val – aki aztán a 18 éves League One-debütáns Parkinson helyett elhagyta a pályát – vészcsapatot küldött pályára. Ez a csere mindent jelentett, különösen azért, mert Howe-nak nagyon korán le kellett cserélnie a gyengélkedő Almiront (31.).

Véletlen „passz” váltja ki Solanke dupláját

A Szarkáknak az első félidőben még voltak jó lehetőségeik, és a Bournemouth felújított kapusával, Netóval szemben. De legkésőbb a cserék után a vendégek majdnem feladták, hiszen a bátor Cherries támadásról támadásra kezdett el támadást indítani, amit végül meg is jutalmaztak: A csatár Solanke a Newcastle középpályása, Willock rossz passzát követően szögletre lőtt Pope mellett (60.), majd egy szöglet után (73.) fejezte be a kettős fórját. A hazaiak ezután több további lehetőséget is elpuskáztak

Szeptember 2. óta ezzel az első bajnoki vereséggel a Newcastle legalább a hetedik helyre esett vissza a tabellán, és Howe reméli, hogy a közelgő nemzetközi szünetben néhány játékos visszatérhet. Bruno Guimarães ezt követően még játszhat. A brazil 2022 februárjában történt bemutatkozása óta a Szarkák a