kedd, április 23, 2024
HomeSerie AKét remek lövés, igazságos döntetlen: az Atalanta tartotta a Milantát

Két remek lövés, igazságos döntetlen: az Atalanta tartotta a Milantát

A Milan bajnokcsapata a második mérkőzésén elszalasztotta a második győzelmet a fiatal szezon első igazi próbatételén. Az Atalanta Bergamóban a Rossoneri a második félidőben feljavult, de végül elszalasztotta a lehetséges győzelmet.

A Serie A 2. játéknapjának csúcsmérkőzése volt az Atalanta és a bajnok Milan összehasonlítása, akik az elmúlt években már vívtak kiélezett párharcokat (legutóbb 2:0, 3:2, 2:0 a Rossoneri javára) – különösen, hogy mindkét lombardiai klub sikeresen, háromesélyes meccsel kezdett

A közvetlen párharcban kezdetben a bergamóiak voltak fölényben – és hamarosan meg is veregethették magukat. A kezdeti milánói nyomásgyakorlás után Gian Piero Gasperini edző csapatának sikerült távol tartania a vendégeket a saját kapujuktól, és koncentrált védekezésével valósággal elbizonytalanította őket.

A Rossoneri, amelynél csak Rafael Leao (1.) és Junior Messias (23.) tudott igazi veszélyt okozni, nem igazán lendült játékba – és Malinovszki kalapácsvető lövése után hirtelen 0:1-es hátrányba került: az ukrán, akit a közelmúltban például Angliába költözéssel is kapcsolatba hoztak, egy keresztpassz után nagyot lőtt. A labda kissé elterült és a földre került (29.)

Tonali kudarca – és Bennacer válasza

Elég egyértelmű volt, hogy a Milan az elhasznált első 45 perc után egyértelmű teljesítményjavulásra szorult. És így is tettek: Kalulu korán nagy lehetőséget kapott, hogy fejjel 1-1-re alakítsa az állást, de mellé ment (50.). Rafael Leao is elhibázta a jobb oldali szöget művészi lövésével (53.), mielőtt Tonali kétségbe ejtette Musso kapust Joker és az újonc de Ketelaere remek passza után (60.). Közben Pasalic majdnem 2-0-s vezetést szerzett az Atalantának, de fejesét Maignan hárította (56.).

Mindent összevetve ez a meccs most már igazán izgalmas volt, és az első harmaddal ellentétben tisztább, valamint szép támadójeleneteket is kínált. Köztük volt az akkor már régen megérdemelt 1:1 is, amelyet Bennacer egy rövid szóló után egy ziccerrel és a bal belső kapufa segítségével jegyzett (68.).

A záró szakaszban, amelyben mindkét csapat koncentrált védekezésre szorítkozott, hogy ne hibázzon, csak a Liverpoolból érkezett, csereként beállt Origi előtt adódott lehetőség. A bergamói Djimsiti közbelépett (80.).

Mindent összevetve igazságos döntetlen született a két lombardiai csapat között. A Milan következő mérkőzése szombaton (20.45) az FC Bologna ellen hazai pályán lesz, míg az Atalanta egy nappal később (18.30) a Hellas Veronával játszik.