csütörtök, március 28, 2024
HomeTennisKerber címvédését ünnepli a főpróbán

Kerber címvédését ünnepli a főpróbán

Angelique Kerber jelenleg nem tartozik a világ legjobbjai közé. A német teniszező azonban éppen időben a francia nyílt teniszbajnokságra ismét jobb formában van.

Angelique Kerber megnyerte a strasbourgi WTA-tornát, és tökéletes főpróbát tartott a vasárnap kezdődő French Openre. A német világelső 7-6 (7-5), 6-7 (0-7), 7-6 (7-5), 7-6 (7-5) arányban verte a szlovén Kaja Juvent a 203 024 euró összdíjazású salakpályás verseny szombati döntőjében.

Kerber (34) számára ez volt az első tornagyőzelem a tavaly júniusi, Bad Homburgban rendezett füves versenyen aratott győzelme óta. A háromszoros Grand Slam-győztes legutóbb hat évvel ezelőtt Stuttgartban diadalmaskodott salakon. Juvan ellen a kieli játékos 3:14 óra után használta ki második meccslabdáját.

Kerber és a Kerbernél 13 évvel fiatalabb Juvan három szetten át nagyszerű küzdelmet vívott. Az első két szettben Kerber mindkettőben korán gyors bréket kapott, de mindkétszer visszavágott, így a mérkőzést rövidítésben kellett eldönteni. Az első szettben Kerbernek volt a jobb vége, a másodikban Juvan 7:0-ra nyerte a szettet a tie-breakben.

A harmadik szettben Kerber elvette a szlovén adogatását, de azonnal re-breaket engedett. A döntést ismét a tiebreakben kellett meghozni. Ott Kerber egy látványos meccslabdával nyerte meg a címet.