csütörtök, április 25, 2024
HomeMotorsportsKáoszdöntő Monzában: Victor Martins a Forma-3 2022-es bajnoka

Káoszdöntő Monzában: Victor Martins a Forma-3 2022-es bajnoka

Az alpesi junior Victor Martins második szezonjában megszerezte a Forma-3-as bajnoki címet: de rendkívül bizarr körülmények között jött létre

Victor Martins a 2022-es FIA Formula 3 szezon bajnoka! Az alpesi junior, aki idén az ART Grand Prix alkalmazásában állt, bizarr körülmények között szerezte meg a címet a monzai fináléban.

Hogyan alakultak ki ezek a bizarr körülmények? A vasárnapi olaszországi futamot, a 2022-es év utolsó F3-as fordulóját öt körrel a vége előtt piros zászlóval leintették, miután Kush Maini és Brad Benavides balesetet szenvedett a Lesmo kanyarokban.

Martins ekkor Zane Maloney és Oliver Bearman mögött a P3. helyen állt, ami biztosan elég lett volna a címvédéshez. Ezután azonban jött a beolvadás: Öt másodperces büntetés a francia ellen a pályabejárási limitek túllépése miatt. Elkezdődött a remegés, főleg, hogy ekkor még nem volt világos, hogy lesz-e újraindítás.

Pár perccel később a versenyirányítás megerősítette, hogy a versenyt nem indítják újra. Megkezdődött a nagy számolgatás: Melyik helyre esne vissza Martins? Ez még mindig elég lenne a bajnoksághoz? Eközben több büntetést mutattak ki más járművezetőkkel szemben ugyanezért a szabálysértésért.

A káosz tökéletes volt, a bajnokság kimenetele pedig teljesen nyitott. Több mint tíz perc várakozás és borzongás telt el, mire hivatalossá vált: Martins a negyedik helyen végzett Maloney, Bearman és Jak Crawford mögött, így ő lett a 2022-es F3-as bajnok.