HomeBasketball"Jó nap az irodában": Trinchieri Bayernje szétzilálta a Bonnt a BBL csúcsmeccsén

„Jó nap az irodában”: Trinchieri Bayernje szétzilálta a Bonnt a BBL csúcsmeccsén

Hosszú ideig a Telekom Baskets Bonn volt a BBL idei szezonjának par excellence meglepetéscsapata. Vasárnap azonban a Rajna-vidékieket megleckéztette a legközelebbi rivális Bayern München.
A

Bayern München a Telekom Baskets Bonn elleni csúcsmeccsen aratott győzelmével helyreállította a rekordot a kosárlabda Bundesligában, és ismét a tabella élére állt. A meggyőző 100:81 (49:21) után azonban még mindig szoros a mérleg, a kupagyőztesnek 24:8 pont van a számláján, a bonniaknak 24:10, egy meccsel többel a hátuk mögött.

Az új edző, Tuomas Iisalo irányításával eddig figyelemre méltó szezont futó

Bonn az első félidőben szemtől-szembe párharcot adott a házigazdáknak, de a szünet után alábbhagyott. A bajorok egy 12:0-s rohammal 73:53-ra elhúztak, ami után már nem volt keresnivalója a Telekom Basketsnek.

Six bajorok kétszámjegyű pontszerzés – 19 hárompontos

Az Andrea Trinchieri edző által irányított müncheni csapat egységes csapatteljesítményt nyújtott, Deshaun Thomas (18 pont), Andreas Obst, Vladimir Lucic (mindketten 14), Zan Mark Sisko, Nick Weiler-Babb (mindketten 12) és Corey Walden (10) személyében hat játékos ért el kétszámjegyű eredményt. A nap legjobb pontszerzője azonban a vendégjátékos Parker Jackson-Cartwright (30) volt.

„Nagyon jó nap az irodában” – viccelődött Trinchieri az erős teljesítmény után. Elmondta, hogy örül annak, hogy „majdnem 30 percig mi irányítottuk a játékot. Csapatsiker volt. Az utolsó hazai meccseken olyan dobásokat dobtunk be, amelyek nem mentek be.” A Bayern 19 hárompontost értékesített.

Münchenben a Bonn sorozatban harmadik vereségét szenvedte el az alapszakasz végén, miután korábban Crailsheimben és a Hamburg ellen is kikapott. A bajorok ezzel szemben a Chemnitz elleni, saját csarnokukban elszenvedett botlás után visszavágtak. Az Euroliga pénteken a Baskonia Vitoria/Spanyolország ellen folytatódik.

Ulm vezetőedző nélkül nyer

A vasárnapi második mérkőzésen a ratiopharm Ulm 92:81-re (48:48) verte a medi Bayreuthot. Az ulmiak így sorozatban harmadik győzelmüket ünnepelték, és feljöttek a harmadik helyre a Bayern és a Bonn mögé. Jaron Blossomgame a záró szakaszban kétszer is betalált az Ulmnak, és 18 pontjával a legjobb pontszerzővé lépett elő.

Az Ulmnak nélkülöznie kellett vezetőedzőjét, Jaka Lakovicot. A meccs napján elvégzett három, a koronavírus kimutatására szolgáló gyorsteszt közül az egyik pozitív lett – jelentette be a klub a mérkőzés előtt.

ratiopharm Ulm – medi Bayreuth 92:81 (25:26,23:22,27:19,17:14)

Pontok ratiopharm Ulm: Blossomgame 18, Christon 17, Felicio 12, Thornwell 10, Günther 9, Herkenhoff 7, Jallow 7, Zugic 7, Klepeisz 5;
medi Bayreuth: Sajus 17, Anim 15, Allen 11, Thornton 9, Wells 8, Bruhnke 6, Joesaar 6, Jalalpoor 5, Sanders 4

FC Bayern München – Telekom Baskets Bonn 100:81 (20:21,29:21,29:21,29:21,22:18)

Pontok FC Bayern München: Thomas 18, Lucic 14, Obst 14, Sisko 12, Weiler-Babb 12, Walden 10, George 8, Hunter 8, Obiesie 2, Schilling 2;
Telekom Baskets Bonn: Jackson-Cartwright 30, Gorham 12, Bowlin 8, Ward 8, Morgan 7, Frierson 6, Kessens 6, Kratzer 4