hétfő, május 13, 2024
HomeTennisJastremska a selejtezőből a negyeddöntőben Melbourne-ben

Jastremska a selejtezőből a negyeddöntőben Melbourne-ben

Dajana Jastremska a selejtezőből a negyeddöntőig küzdötte magát az Australian Openen – és most egy fiatal cseh ellenfele lesz

Az ukrán selejtezős Dajana Jastremska továbbra is szenzációt okoz az Australian Openen, és először jutott negyeddöntőbe egy Grand Slamen. A 23 éves játékos hétfőn Melbourne-ben 7:6 (8:6), 6:4-re legyőzte a kétszeres tornagyőztes fehérorosz Viktoria Azarenkát, és pályafutása legnagyobb sikerét ünnepelhette.

Alig több mint kétórás játék után a világranglista 93. helyén álló játékos az első meccslabdáját kihasználva győzött. „Azt hiszem, a szívem kiugrott a mellkasomból. Harcos vagyok, ezért nyertem meg ezt a meccset” – mondta Jastremska.

A legjobb nyolc között Jastremska a cseh Linda Noskovával találkozik, aki mindössze 19 éves, és a harmadik fordulóban szenzációsan kiejtette a világelső Iga Swiateket. Noskova hétfőn kihasználta ukrán ellenfele, Elina Svitolina sérülés miatti visszalépését, amikor az első szettben 3-0-ra vezetett