péntek, május 3, 2024
HomeChampions LeagueÍgy folytatódnak a Bajnokok Ligája elődöntői

Így folytatódnak a Bajnokok Ligája elődöntői

A Bajnokok Ligája elődöntőinek első felvonásait még áprilisban lejátsszák. Akkor egy városi derbi is lehetséges lenne.

Amikor az UEFA kisorsolta az idei Bajnokok Ligája-szezon negyeddöntőinek párosításait, a lehetséges elődöntős párharcokat is kisorsolta. Így már most látszik, hogy a nyolc negyeddöntős lehetséges útja a párizsi Stade de France-ban megrendezésre kerülő döntőig milyen lesz.

A Manchester City és az Atletico Madrid közötti negyeddöntő győztese (első mérkőzés: 1:0) az elődöntőben a Chelsea FC-vel vagy a Real Madriddal találkozik – eredetileg hazai pályán (első mérkőzés: 1:3). Így jöhet egy városi párharc a spanyol fővárosban, a 2015/16-os elődöntő visszavágója a ManCity és a Real között (0:0/0:1), de elméletileg akár egy Premier League-beli összecsapás is lehet.

Az FC Bayern az elődöntőben vagy az FC Liverpoollal, vagy a Benfica Lisszabonnal (első mérkőzés: 3-1) találkozna – eredetileg idegenben -, ha az FC Villarreal elleni negyeddöntőben 1-0-s vereséget szenvedett 1-0-s első mérkőzés után fordítani tud. A müncheniek legutóbb a 2018/19-es kiírásban a 16 között játszottak a Vörösökkel, és akkor kiestek (0-0/1-3). A Benfica csak a csoportkörben volt ellenfél, és kétszer is eléggé esélytelenül (0:4/2:5).

Az elődöntőket április 26-27-én (első mérkőzések), majd egy héttel később, május 3-4-én (második mérkőzések) rendezik. A kezdőrúgás a szokásos módon 21 órakor lesz.