събота, май 4, 2024
HomeChampions LeagueЕто как продължават полуфиналите на Шампионската лига

Ето как продължават полуфиналите на Шампионската лига

Първите мачове от полуфиналите на Шампионската лига ще се играят и през април. Тогава ще бъде възможно и градско дерби.

Когато УЕФА изготви четвъртфиналните двойки за тазгодишния сезон на Шампионската лига, те начертаха и възможните полуфинални двубои. Затова вече е ясно как ще изглежда евентуалният път на осемте четвъртфиналисти до финала на „Стад дьо Франс“ в Париж.

Победителят от четвъртфинала между Манчестър Сити и Атлетико Мадрид (първи мач: 1:0) ще срещне Челси или Реал Мадрид на полуфиналите – първоначално у дома (първи мач: 1:3). Така че може да се стигне до градски двубой в испанската столица, реванш от полуфинала между МанСити и Реал през 2015/16 г. (0:0/0:1), но теоретично може да има и вътрешен сблъсък във Висшата лига.

FC Bayern ще се изправи срещу FC Liverpool или Benfica Lisbon (първи мач: 3:1) на полуфинала – първоначално като гост – ако обърне четвъртфинала си срещу FC Villarreal след първия мач с 0:1. Мюнхенци за последно играха с „червените“ в 16-ия кръг на сезон 2018/19 и бяха елиминирани (0-0/1-3). Бенфика беше единствен съперник в груповата фаза и два пъти доста без шанс (0:4/2:5).

Полуфиналите ще се играят на 26/27 април (първи мачове), а седмица по-късно – на 3-4 май (втори мачове). Началото ще бъде дадено в 21:00 ч., както обикновено.