kedd, május 14, 2024
HomeMotorsports"Igazán jó felkészülés": Így sikerült Thiim SSR premierje a GT Winter Series-ben

„Igazán jó felkészülés”: Így sikerült Thiim SSR premierje a GT Winter Series-ben

Nicki Thiim és új SSR-csapata a valenciai GT Winter Series-t a DTM-re való felkészülésre használta, de egy német ex-Formula-4-es pilóta ellopta a show-t

Sikeres volt Nicki Thiim SSR Performance bemutatkozása a GT Winter Series (GTWS) valenciai versenyén, amely csütörtöktől vasárnapig tartott Valenciában. Az Aston Martin dán gyári pilótája, aki idén a gyártójától kapott licencnek köszönhetően egy Lamborghinit vezet a DTM-ben, a vendégszereplésen egy második és egy harmadik rajthelyet szerzett, és mindkét futamon a dobogó második fokára állhatott fel

Meglepő módon azonban mindig legyőzte őt a 17 éves ex-Formula-4-es pilóta, Finn Wiebelhaus, aki az ADAC GT Mastersben Hubert Haupt Mercedes-AMG csapatánál áll rajthoz az idei szezonban, és akit Manuel Reuter támogat majd.

Thiim számára azonban a hangsúly a jó körülmények és a rengeteg vezetési idő kihasználásán volt, hogy a 34 éves versenyző még a DTM-ben életbe lépő tesztkorlátozások előtt megismerkedhessen új munkaeszközével és csapatával.

Mire koncentrál Thiim és az SSR

Kifejezetten a beállítások álltak a sok bütykölés középpontjában. „A DTM-ben láttuk, hogy az SSR csapata tudja, hogyan kell csinálni” – mondja Thiim. „De az ember megpróbál többet kihozni belőle saját maga számára a vezetési stílus tekintetében. Számomra arról szól, hogy újra hozzászokjak a ‘Lambóhoz’ – az összes kapcsolóval és opcióval, ami egy modern GT3-as autóban van.”

Thiim 2022-ben már vezetett a T3 Motorsport Huracan GT3-asával két DTM-hétvégén, de akkor még nem a jelenlegi Evo csomaggal. De hogy mentek a dolgok Thiim és csapata számára, akik nem teljesítették a harmadik futamot vasárnap este?

HRT ifjonca, Finn Wiebelhaus ellopja a show-t Thiim elől

„Ez egy nagyon jó verseny volt tegnap” – mondta vasárnap a szombat esti félórás első futamról, amelyen szintén a második helyről, 4,116 másodperces hátránnyal a második helyen végzett

Vasárnap délben Thiim a rajtnál elvesztette a harmadik helyet Michael Kapfinger Joos Porschéjával szemben. Csak a második helyezett HRT-Mercedes pilótájának, Kwanda Mokoena kiesése nem sokkal a cél előtt, valamint Kapfinger pályakorlátozás miatti öt másodperces büntetése tolta fel Thiimet a második helyre a győztes Wiebelhaus mögé. Az előnye 9,430 másodperc volt.

„A finn hihetetlenül gyors” – mondta Thiim a második futam után. „És Kwanda előtt is nagy jövő áll. Szorítok nekik a szezonjukért, bárhol is versenyeznek majd a motorsport kis világában.”

Újabb Thiim-teszt az SSR-csapattal a héten

Az SSR Performance számára nem az eredményeken volt a hangsúly, hanem azon, hogy a tesztek mellett kellemes hőmérsékleten próbálhassanak versenyhelyzeteket. Thiim „igazán jó felkészülésről beszél. Ismét sokat tanultam az autóról” – mondta a DTM-be visszatérő versenyző.

Most „otthon átnézik az adatokat, hogy lássuk, mit tudunk jobban csinálni”. Mert az SSR Performance semmit sem bíz a véletlenre. „Jövő héten már máshol fogunk tesztelni. Teljes gőzzel a szezon kezdetéig” – vigyorog Thiim, aki a következő hétvégén esedékes SSR Lamborghini-teszt után újra az Aston Martin Vantage-ben ül majd.