szerda, május 8, 2024
HomeBasketballHosszabbításos thriller: a feljutott Vechta feldobta az Ulmot

Hosszabbításos thriller: a feljutott Vechta feldobta az Ulmot

Szombaton a második helyen álló Ulm otthonában az erős, frissen feljutott Rasta Vechta ellen volt kihívó – és egy izgalmas meccsen, hosszabbítás után kikapott

A bajnok ratiopharm Ulm kudarcot vallott a BBL-ben. A címvédő 102:106 (92:92, 42:46) arányú vereséget szenvedett hosszabbítás után, thrillerben az erős, újonnan feljutott Rasta Vechta ellen, és négy egymást követő győzelem után újabb kudarcot szenvedett.

Az ulmi Georginho de Paula nem sokkal a vége előtt szerezte a vélt győztes találatot. A vendégeknek azonban volt még egy támadásuk – és Joschka Ferner a hajrában egy hárompontos dobással hosszabbításba küldte a meccset. Ott a frissen feljutott klub került fölénybe, és 14:10-re megnyerte az öt extra percet.

A 16. játéknapon elszenvedett negyedik vereség után az Ulm a listavezető Niners Chemnitz (14:2) és a kupagyőztes Bayern München (10:3) mögött a harmadik helyre esett vissza, legalábbis egyelőre. A szászországi klub pénteken a Bajnokok Ligája-győztes Telekom Baskets Bonn 85:77-es legyőzésével nyitotta a pontvadászatot. Vechta (11:5) az ötödik

Hamburg egyértelmű győzelmet ünnepel

Az este északi párharcában egyértelműen a Veolia Towers Hamburg volt fölényben. A hamburgi klub egy erős harmadik negyedet követően 111:94 (57:52) arányban győzött a Rostock Seawolves ellen, és ezzel sorozatban harmadik győzelmét aratta.

ratiopharm ulm – Rasta Vechta 102:106 (92:92, 42:46)
Az ulmiak legjobbjai: Figueroa (22 pont), de Paula (22), Williams (13), Essengue (11).
Vechta legjobbjai: Kuhse (21), Aminu (20), Ferner (19), Flanigan (14), Gronloh (11)