csütörtök, május 2, 2024
HomeFootballHosszabb szünet fenyeget: Osimhen valószínűleg nem csak az Union ellen hagyja ki...

Hosszabb szünet fenyeget: Osimhen valószínűleg nem csak az Union ellen hagyja ki a Napolit

Nehéz hír az SSC Napoli számára: a regnáló olasz bajnok akár négy hétig is nélkülözheti gólkirályát, Victor Osimhent (24). A nigériai várhatóan még az Union Berlin elleni Bajnokok Ligája-visszavágóra is kidől.

Az SSC Napoli – főleg az elmúlt szezonban – sokkal könnyebb fázisokon van túl. Jelenleg a jelenlegi címvédő óriási lemaradásban van Olaszországban. Már hét pont a hátrányuk a listavezető Milan mögött. A Bajnokok Ligájában a dél-olaszok a Bragával holtversenyben a második helyen állnak, miután 3-2-re kikaptak a Real Madrid otthonában.

És most éppen a legfontosabb támadójukat fenyegeti hosszú kényszerpihenő. A Napoli hétfőn a honlapján jelentette be, hogy Victor Osimhen különböző vizsgálatai során kiderült, hogy a gólkirály „mérsékelt jobb combizom-sérülést” szenvedett a nigériai válogatottal tett nemzetközi útja során. Osmihen azonnal megkezdte a rehabilitációt Nápolyban.

A sérülés a pénteki, Szaúd-Arábia elleni barátságos mérkőzésről (2-2) származik a portugáliai Portimaóban, ahol Osimhen a Leverkusen legmegbízhatóbb támadója, Victor Boniface (hét meccsen hét gólt szerzett) mellett a kezdő tizenegyben szerepelt, és 59 perc után lecserélték. A Corriere dello Sport beszámolója szerint Osimhen akár egy hónapra is kidőlhet

Kiesett mindkét Union meccsre?

A Serie A tavalyi szezon gólkirálya (26 gól), aki az idei szezonban nyolc bajnoki meccsen hat gólt szerzett, a következő nemzetközi szünetig, november közepéig nem lenne újra játékra alkalmas.

Egy hónapos kihagyás esetén a két Union Berlin elleni Bajnokok Ligája-mérkőzés (október 24. és november 8.), valamint a veronai, a listavezető Milan elleni, a salernói és az Empoli elleni bajnoki mérkőzések lennének érintettek.