понеделник, април 29, 2024
HomeFootballОчертава се по-дълга пауза: Озимен вероятно ще пропусне Наполи не само срещу...

Очертава се по-дълга пауза: Озимен вероятно ще пропусне Наполи не само срещу Унион

Плоша новина за SSC Napoli: действащите шампиони на Италия може да останат без най-добрия си голмайстор Виктор Осимхен (24 г.) до четири седмици. Очаква се нигериецът дори да е аут за втория мач от Шампионската лига срещу Унион Берлин.

SSC Napoli – особено през изминалия сезон – премина през много по-лесни фази. В момента настоящите носители на титлата изостават от музиката в Италия с огромна разлика. Те вече изостават със седем точки от лидера в лигата Милан. В Шампионската лига южноиталианците са с равен брой точки с Брага за второто място, след като загубиха с 3:2 у дома от Реал Мадрид.

А сега, за кой ли път, най-важният им офанзивен играч е заплашен от дълга принудителна почивка. В понеделник Наполи обяви на своя уебсайт, че различни изследвания на Виктор Осимхен са показали, че най-добрият футболист е получил „умерена травма на десния бедрен мускул“ по време на международното си пътуване с националния отбор на Нигерия. Осимен веднага е започнал рехабилитация в Неапол.

Травмата е от петъчния приятелски мач срещу Саудитска Арабия (2:2) в Портимао, Португалия, където Осимхен беше в стартовата единайсеторка заедно с най-надеждния нападател на Леверкузен Виктор Бонифас (седем гола от седем мача) и беше заменен след 59 минути. Според доклад в „Corriere dello Sport“ Осимхен може да отсъства дори до месец.

Изключен и за двата мача на Съюза?

Най-добрият голмайстор на Серия А през миналия сезон (26 гола), който има шест гола от осем мача в лигата през този сезон, няма да бъде отново във форма преди следващата международна пауза в средата на ноември.

В случай на едномесечно отсъствие ще бъдат засегнати двата мача от Шампионската лига срещу Унион Берлин (24 октомври и 8 ноември), както и мачовете от лигата във Верона, срещу лидера Милан, в Салерно и срещу Емполи.